1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,181
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го бива ли овој мауспад од китај? Некој ако има искуство.

  До сега све што имам земено за месец дена почнува да ми се одлепува горниот слој што е од ткаенина, гледам овие се подрабени.:)
  Не ми треба за гејмање нит ми треба ергебе, користам G102 стаорец. :)
   
 2. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,007
  712
  1 Јуни 2016
  Јас од кај нас овој го користам веќе месеци. Исто ко пред малку да сум го купил + у перална беше 4 пати.
   
  На CBB_6 и krema им се допаѓа ова.
 3. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  744
  319
  10 Април 2011
  Ја овој го имам година дена задоволен сум, од истиот селер овој 90х40 малце поширок, има спид и контрол
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,183
  519
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Овој го имам од март 2018, гајле нема.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,181
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се мисли спид за гејмање и контрол за прецизно работење пр. фотошоп и остало?
   
 6. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  744
  319
  10 Април 2011
  ја контрол имам, зависи до маусот, ја на 800дпи со угасено enchance pointer precision сега работам
  поише ми одговара контрол за се, поспоро се движи маусот и попрецизно е
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,181
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нешто вакво "world map" ми се допаѓа, треба да видам само која димензија ќе ми одговара и од кој селер да си земам, ваљда нема некоја разлика во квалитет кај овие пад-ови со слика од wrold map.
  Ако може удри една остра фотка како е подрабено на краевите.
   
 8. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  766
  483
  20 Декември 2015
  Машко
  Global Order Tracking некој искусен да кажи шо се дешават?

  @krema падовите се со одличен surface, не поседувам но гледам ревјуа цело време и каков е finishot на камера. Тие со world принтот се исти како и тие црните обични или RGB. Нема да згрешиш. Јас нарачав али ете тракингов што го стадов уште се шлае низ китајскиот свет.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,181
  24 Јуни 2009
  Машко
  Има движење, важно летнала со авион наваму, добро е што е регистрирана пратка со "R".
  Малку лутат пратките по кина но ке стигне, не му се секирај, во последно време е отежнат овој сообраќај.

  Кој Пад го нарача? Кој селер?
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 10. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  766
  483
  20 Декември 2015
  Машко
  US $8.76 28% OFF|RGB Luminous Gaming Mouse Pad Colorful Oversized Glowing USB LED Extended Illuminated Keyboard PU Non slip Blanket Mat-in Mouse Pads from Computer & Office on AliExpress добро ривју има чоеков, ама искрено шипингот му е тиња. Ако ти се чека ко мене нарачви...
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,181
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ааа ти ергебе си зел, јас ќе одам на „клод“ варијанта. :)
  Али шипингот вриште.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  744
  319
  10 Април 2011

  има од истиот предходно што ги постирав со мапа, само нема опција за бирање изгледа спид само
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,181
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дали е различна структурата на ткаенината кај спид и контрол варијантата?
  Не можам да откријам. :)
   
 14. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,029
  2,294
  28 Јануари 2017
  Машко
  Машала шипингот за падојве поскап од производот.
   
 15. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  744
  319
  10 Април 2011
  на линковите подоле има слики убави, ова е разликата

  1.jpg
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  9,481
  9,181
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ок, вероватно спид со поситна текстура е подобра варијанта за мене.
   
 17. Goran995

  Goran995
  Intern

  41
  19
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Ова е немогуче.
  ВЧЕРА го гледав истиот пад, влегов во темава и сакав да прашам на форумот за искуство.

  Нејсе, дали има некој искуство со ваквите организатори за кабли:

  Sleeve за кабли
  US $0.77 29% OFF|KEITHNICO 1M 3FT Cable Wire Wrap Organizer Spiral Tube Cable Winder Cord Protector Flexible Management Wire Storage Pipe-in Cable Winder from Consumer Electronics on AliExpress

  Организатор за под биро
  US $2.71 28% OFF|Home Living Room Storage Rack Under Desk Cable Management Tray Wire Cord Power Strip Adapter Organizer Shelf-in Storage Holders & Racks from Home & Garden on AliExpress

  Или предложете идеја за криење на каблите. Бирото ќе нема задна страница/иверица...
   
 18. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,944
  2,181
  19 Јули 2013
  Таа кошницата брка работа, истовремено ги крие и ги собира каблите на едно место. Најдобро функционира со дупка за кабли во бирото.

  Наместо црево јас користам вакви, многу се поедноставни за вадење кога треба да замениш или додадеш некој кабел. Ги има во ролна на метро се сечат на сакана должина, а има поединечни ленти. Бои по желба.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  162
  292
  24 Април 2007
  Женско
  Јас со Binder Clips си ги средувам... исто во боја ;)
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Kaj ima vakvi ?
   
 21. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  162
  292
  24 Април 2007
  Женско
  Од Џамбо имам изнакупено од порано. Ако сакаш ќе проверам. Веројатно и по книжари има.
   
 22. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Bi sakal da zemam . Ovoa e interesna idea.
  Pretezno za kablite za mobilnite ko ke mi padnat na zemja i baraj go koj za koj model e...
   
 23. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,944
  2,181
  19 Јули 2013
  Да, овие се идеални за чување на слободни кабли на биро.
  За ваква намена, никако за фаќање на вишокот од кабел, или да држат повеќе кабли, може да ги оштетат.
  [​IMG]

  По книжарници барај.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. mac_mk

  mac_mk
  Intern

  37
  24
  30 Јуни 2017
  Машко
  Го користам и јас тој мауспад скоро месец дена, сега за сега е супер

  [​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На Goran995 и krema им се допаѓа ова.
 25. Goran995

  Goran995
  Intern

  41
  19
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  А дали некој ја има варијантата со РГБ (од истиов дизајн со мапава) или ептен е шутка?
   

Сподели

Вчитување...