1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
  Интерно е од продавачите. А и анонимни се. Не знам на што се обврзуваат при зачленување...
   
 2. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  766
  685
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Ништо не е анонимно на интернет, поготово не ваков дигитален траг. ЕУ има ригорозен пристап кон злоупотребата на личните податоци.
   
 3. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,025
  724
  1 Јуни 2016
  Маска за телефон .. сиииииигурно :D

  upload_2019-11-17_20-36-50.png
   
 4. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
  Можно е. Овие со падобран ги фрлаат...
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  785
  501
  20 Декември 2015
  Машко
  Како да се види која пошта е сингапурска? На ниеден продукт при одбирање не гледам таква опција а тракингот ми е со SG?
   
 6. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Standard shipping e сингапур пост за кај нас,ако тоа ти беше прашањето.
   
 7. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  714
  647
  31 Мај 2011
  немора да значи, ми имаат пратено и преку china post registered mail мене.
   
 8. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,680
  6,929
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Тоа си играл кинезот како му текне, инаку сингапурЌани пост е дифолт за кај нас. Приметувам доста жутковци си играат играчки, плаќаш за една ти праќа преку друга пошта. То треба да се убие :D
   
  На Krkac, farkizz, mihovkris и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  699
  129
  10 Јуни 2007
  Точно. За една од последните пратки доплатив $3.5 за Сингапур, они ми ја пратија преку кинеска. Стигна после 2 месеци... веќе долго заборавена и вратени парите.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Astro

  Astro
  Guru

  6,172
  8,505
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Сингапурќани Ѓоле
   
 11. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  66
  18
  15 ноември 2017
  Машко
  Поздрав другари. Нарачав нешо од чичо Али али дилерот ми го напишал само името на пратката без презиме. Остатокот као адреса и тел. број е ок. Па ме занима тука у нашава пошта да не ме дупнат?!!
   
 12. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,052
  3,004
  2 Септември 2012
  Машко
  Допиши си го презимето на акаунтот за наредниот пат, мислам дека прават копи пејст.
  Мене така само со име и адреса ми стигаа цела година па тек после го допишав и презимето на акаунтот/сметката. :)
  И нормално откако го допишав после си стигаа со цело име и презиме. :cool:
   
 13. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,920
  5,827
  21 Јануари 2009
  Нема да те дупнат.
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ski

  ski
  Intern

  77
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  Дечки дали со Cainiao Super Economy Global и Cainiao Super Economy for Special Goods има тракинг број?
   
 15. krema

  krema
  Professor

  9,524
  9,206
  24 Јуни 2009
  Машко
  @MacRazor
  Со лична карта нема да ти прави никој проблем.
   
 16. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  468
  174
  14 ноември 2016
  Машко
  Нема! Ќе добиеш само од оние глупи бројчиња 9318438834843 или DDUA13288438433854
   
  На ski му/ѝ се допаѓа ова.
 17. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,952
  2,191
  19 Јули 2013
  2019-11-18 11.03.28_forum.it.mk_Aliexpress _ Страна 146 _ IT.mk _ Форум.png
  Вратена од безбедносни причини :). Сега оди по друга траса. Следи ја, или ќе ти стигне или ќе ја вратат на продавачот.
   
 18. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  785
  501
  20 Декември 2015
  Машко
  Го добив диспјутот уште парите да ги вратат и нпв продавач... а најмн тој продукт го чекав -.-
   
 19. krema

  krema
  Professor

  9,524
  9,206
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го бива ли овој мауспад од китај? Некој ако има искуство.

  До сега све што имам земено за месец дена почнува да ми се одлепува горниот слој што е од ткаенина, гледам овие се подрабени.:)
  Не ми треба за гејмање нит ми треба ергебе, користам G102 стаорец. :)
   
 20. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,025
  724
  1 Јуни 2016
  Јас од кај нас овој го користам веќе месеци. Исто ко пред малку да сум го купил + у перална беше 4 пати.
   
  На CBB_6 и krema им се допаѓа ова.
 21. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  756
  326
  10 Април 2011
  Ја овој го имам година дена задоволен сум, од истиот селер овој 90х40 малце поширок, има спид и контрол
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 22. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,184
  521
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Овој го имам од март 2018, гајле нема.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  9,524
  9,206
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се мисли спид за гејмање и контрол за прецизно работење пр. фотошоп и остало?
   
 24. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  756
  326
  10 Април 2011
  ја контрол имам, зависи до маусот, ја на 800дпи со угасено enchance pointer precision сега работам
  поише ми одговара контрол за се, поспоро се движи маусот и попрецизно е
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  9,524
  9,206
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нешто вакво "world map" ми се допаѓа, треба да видам само која димензија ќе ми одговара и од кој селер да си земам, ваљда нема некоја разлика во квалитет кај овие пад-ови со слика од wrold map.
  Ако може удри една остра фотка како е подрабено на краевите.
   

Сподели

Вчитување...