1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  825
  526
  20 Декември 2015
  Машко
  Едно знам поштарот тек за недела две картонче ако донеси, можам понеделник без картонче да си ја подигнам пратката? btw чим ја ставам постирам слики со детаљи.
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,343
  11,512
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ако се смени статусот. Од 1003 не даваат.
   
 3. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  825
  526
  20 Декември 2015
  Машко
  едно имам приметено, Скопје поштариве си играат курташак. Во кој било град до сега што сум нарачал истиот ден чим стигнала пратката, одма е во моите раце. Скопје трае процесот со недели....
   
 4. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  298
  143
  18 oктомври 2019
  Машко
  Провери убаво на страницата на пошта дали е 1003. Вака пишува на 17Трак и кога ќе ја пратат во друга пошта. Зависи каде си.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 5. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  825
  526
  20 Декември 2015
  Машко
  Карпош 3. И поштарот во 6 год го немам видено.
   
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,996
  2,244
  19 Јули 2013
  Да, го фатив тој од 5 долари. Сега имам три од али.
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  938
  501
  12 Април 2013
  Машко
  Ајде стај го во корпа која цена ти излезе твојот фамозен попуст баш ме интересира.

  Мене со попуст 171 долар ми излезе.
   
 8. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  483
  176
  14 ноември 2016
  Машко
  Незнам шо се деси, требаше да ги има тие селект купони а ги нема.

  Изгледа се потрошија залихите по тие цени.
   
  Последна промена: 11 ноември 2019
 9. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  958
  388
  17 Јуни 2008
  И има ли нешто интересно на попуст? :)
   
 10. krema

  krema
  Professor

  9,782
  9,462
  24 Јуни 2009
  Машко
  Зависи што бараш.
   
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  Ве молам за помош за бројчево E3001111914MK. Частам пиво :D
   
 12. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  298
  143
  18 oктомври 2019
  Машко
 13. krema

  krema
  Professor

  9,782
  9,462
  24 Јуни 2009
  Машко
  Screenshot from 2019-11-13 16-24-25.png

  Screenshot from 2019-11-13 16-25-40.png

  @bicikle
  Го сокрив името и презимето од етички причини. :)
  Според ова ја имат вратено назад нарачката. :(
   
  Последна промена: 13 ноември 2019
  На bicikle и olikomerc им се допаѓа ова.
 14. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  483
  176
  14 ноември 2016
  Машко
 15. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,557
  3,502
  11 Декември 2008
  Машко
  krema - тешко хакериште
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  9,782
  9,462
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поминал покрај хакерите :D
   
  На borcep и olikomerc им се допаѓа ова.
 17. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,657
  6,938
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Screenshot_2.png

  Некој има објаснување за ова? Имам преку 500 нарачки досега, со последниве 10-20 ми стига ваков мејл, глеам ни на reddit немаат некое објаснување за ова, единствено таму и најдов пост за ваков мејл. Не сум користел купони, бенефиции, бонови за ручек и остало.
   
 18. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  706
  138
  10 Јуни 2007
  Најверојатно грешка во преводот :)
  Гледам и кај мене е исто, а и во постарите мејлови.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  77
  71
  6 Април 2013
  Машко
  Ништо страшно, и кај мене на последни нарачки го појавува не е како претходно одма да се верификува нарачката. Може имаат некои измени, а поверојатно е дека се преоптоварени за 11.11. Воглавно кратко трае верификацијата не е повеќе од 1 ден. т. с. Саати се во прашање.
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  значи тешки клошари се овие од пошта да им го онада.
  нема проглем :D
   
 21. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,037
  503
  7 Март 2014
  Машко
  Затоа што ти си ја немаш земено пратката во рок, од пошта се клошари?
  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
 22. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  не, оти не ми стигна картонче, а и да донесат ги фрлаат, а не е толку тешко да се распределат, негова должност е, не е моја, плата зема за тоа. А и немав бројче, од ко отворив диспјут ми даде продавачот, што значи и д асум сакал не сум можел д аследам, така да клошари си се оти не си ја бркаат работата за која што земаат пари.
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  298
  143
  18 oктомври 2019
  Машко
  Дали некој имал вакво искуство?
  На пратката е доделен тракинг 9852..........46 Bpost. Истата се следи до излез од Кина.
  На пакетчето добив залепена царинска декларација со тракинг UG48.......BE. Истиот број може да се следи само на страницата на пошта, на интернационалниве страници не успеав да го добијам.
  Прашањето е, дали овие 2 броја може некако да се врзат за да може да се следи пратката со вториот број пред да пристигне?
   
 24. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,123
  7,019
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не. Плати си препорачана пратка што почнува со R за да ја пратиш до кај нас.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  298
  143
  18 oктомври 2019
  Машко
  Во право си, меѓутоа за ефтини работи најчесто користат вакви бројчиња. А и не се исплати ако цената на шипингот ја надминува 2 пати вредноста на предметот.
   

Сподели

Вчитување...