1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,218
  3,329
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Кога стигнала , кога ја вратиле назаад... Screenshot_130.png
   
 2. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  86
  100
  23 Август 2017
  Машко
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,218
  3,329
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Пишува на крајот izlez.
  Ако е дојдена ке пишува Vlez.
   
  На lumixoid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
  А не треба да излезе од Прага за да дојде во МК?
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,218
  3,329
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Стварно појма неам и јас... АМа мислам дека откако пратка ке биде влезена во мкд ја регистрираат поштиве. А у прага ако е не верувам да ја регистрираат.
   
 6. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ќе ја.видиш кај нас за една недела.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  86
  100
  23 Август 2017
  Машко
  Тоа е излез од Прага во Прага. Прати ми тракинг ќе ти проверам кај нас во Пошта.
   
 8. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,218
  3,329
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  RV172608822CN
   
 9. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  307
  254
  21 Мај 2017
  Машко
  Од прага илез е
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  592
  558
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  читајте пост кодовите .. на секоја 3-4 страна се повтараме .. ако пишува на македонски не значи дека е у македонија .. убаво си пишува CZPRGA .. ќе искача од чешка прага да продужи даље
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,218
  3,329
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Зарем треба на секоја тема и мака да отворам 140 страни за да видам случајно да не го има овоа ?
   
 12. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  86
  100
  23 Август 2017
  Машко
  Сеуште не ти е тука ама треба да дојде за неколку дена.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
  Интересно... SmartSelect_20191107-072227_Reddit.jpeg
   
  На Anungunrama, Tomekk, mkiptv и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  224
  218
  9 Јули 2018
  Машко
 15. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  86
  100
  23 Август 2017
  Машко
 16. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
 17. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,925
  5,835
  21 Јануари 2009
  Продавачи блокираат муштерии?
  Ха!
  Што ќе правите без таа продавница!?
   
  На Tomekk и ТАТА_МАТА им се допаѓа ова.
 18. Trtka

  Trtka
  Intern

  32
  28
  11 Април 2018
  На ибеј одамна е мода инстант блок да добиеш од продавачот.
   
 19. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
  Поради што?
   
 20. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  756
  326
  10 Април 2011
  и кај мене од 25ти стои CZ350, Pratkata e stavena vo vre}a(Izlez)...
   
 21. krema

  krema
  Professor

  9,532
  9,212
  24 Јуни 2009
  Машко
  Три недели ми има стоено пратка во Прага, така да не дигајте паника без потреба и не отварајте спорови, подобро барајте продолжување на рокот за заштита.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На igor_igor и despotovikj им се допаѓа ова.
 22. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  86
  100
  23 Август 2017
  Машко
  И да помине рокот има уште екстра 2 недели.
   
 23. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  187
  89
  18 oктомври 2019
  Машко
  Рокот за продолжување е обично ако пристигне нешто неисправно. За да има време да се реагира по потврдата за прием.
  Ако Алиекспрес гарантира дека ќе стигне за 2 месеци, зошто би чекале со диспјут? Ако има податоци дека е во Прага конкретно во ред. Има гаранција дека ако диспјутот не се реши за време на продолжувањето од 15 дена, истиот нема да биде автоматски затворен?
   
 24. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  86
  100
  23 Август 2017
  Машко
  Ако диспјутот автоматски се затвори (а е асејниран кај селерот) тогаш веднаш ќе добиеш рефунд.
   
 25. Trtka

  Trtka
  Intern

  32
  28
  11 Април 2018
  Ако отвориш диспјут поради било која причина . Одма одиш на блок .
   

Сподели

Вчитување...