1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Ќе испадне како да сум го купил од кај нас. :oh: Ништо од ќарот. :oh:
  Иначе, да идам ли на Железничка и што треба да понесам за доказ?
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,809
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Некој знае дали тастатура за лаптоп до дома носат? Нема кај нас во сезалаптоп и мегамобил па морам да порачувам.

  Оригинал е 70 евра ахахаха
   
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  763
  560
  29 Март 2011
  Да јас имав нарачано за Lenovo 3000 c200

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Ако има провери на германскиот ибеј, локација било кај во европа. Има некои испорачуваат во мк за пристојна цена.
  Кинезиве до 15 февруари не планираат да испорачуваат.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Извод од банка пдф и од али скрин на ciposta@customs.gov.mk subject tracking бројот. Одма ќе ја царинат.

  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
  На Costigan_Jr и StOrMK им се допаѓа ова.
 6. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  За бељата, во изводот датумот на транскакција и датумот на валутата не се поклопуваат, датумот на валутата е точен ама во датумот на трансакцијата има грешка. Би правеле проблеми?
   
 7. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не, знаат они дека датум на трансакција и валута не се исти.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  А што не може од Стопанска банка во PDF да се преземе?
  Може ли скриншот?
   
 9. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Принтскрин направи, немај гајле. :)
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  @krema Пратив. Ќе има одговор или утре да прелетам до Железничка? :D
   
 11. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Прати го статусот на тракинг бројчето на нивната страна, денес тешко дека ќе се смени нешто, доцна е!
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  803
  527
  1 Јуни 2016
  Дечки, наместив екран на Galaxy S4 порачан од али, ама доле во двата ќоша не работи, и знае да касне од време на време или да не реагира воопшто.
  Свајпаш десно, тој свајпа од горе надоле.
  Му пишав на продавачот пред 4 дена, го нема никаде.
  Да отварам диспјут?
   
 13. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Нова година им е, до 11ти штама.
   
 14. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Додај + уште една недела да се истрезнат како што треба, китајците пијат како стока, лудаци се до трт за алкохол.
   
 15. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  803
  527
  1 Јуни 2016
  Нема проблем, за 40 дена истекува protection.
   
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  803
  527
  1 Јуни 2016
  Дали е паметна идеја да си нарачам Mi band 3 од тука?
  Сепак е речиси половина цена од она што се продава кај нас. Чекање не ми е проблем.
   
 17. crash

  crash
  Gaining Experience

  68
  118
  6 Декември 2013
  Машко
  Секако дека е добра идеа во однос на цената. Јас имам нарачано ми банд 2, стигна без проблем, одлично си функционира.
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 18. jovanovmk

  jovanovmk
  Intern

  6
  1
  24 ноември 2008
  Побарај на Gearbest. Јас пред 2 месеци го купив за 24 долари. Почекај, многу често на GearBest го има на акција.

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  425
  152
  14 ноември 2016
  Машко
 21. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Диспечд ама најновата информација е дека се чека продавачот да ја достави пратката до пошта.

  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
 22. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде не му се секирајте, од утре турбо ќе почнат да ги „шутират“ пратките по тоа магацините.
   
  На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
 23. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,315
  1,432
  25 Март 2013
  Машко
  Без грижи пратките се во сигурни раце  XD
   
  zirkach, krema и на DonFrozex им се допаѓа ова.
 24. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,865
  3,917
  28 oктомври 2008
  Стигнаа Samson SR850 од Али за три недели и багателна цена (20,67€):)
  Слушалките се лесни, па на прв поглед делуваат доста пластично и евтино, но веднаш по ставање на глава, се забележува дека се многу комотни, и ги покриваат ушите без стегање и чуство на непријатност. Правев некои тестови со YТ, филмови, музика, Premiere, и впечатокот е дека имаат доста избалансиран звук, чисти ниски и високи тонови, не удираат на басови и слично. Тоа што ми требаше, бидејќи до сега ги користев JVC HAM55X, кои имаат малку поекспонирани ниски тонови, и некако се слаби во вокален дел. Последново го приметив откако ги слушнав Самсонот...:D
  За тие пари тешко подобри...

  IMG_20190214_195935.jpg
   
  На Луцифер Морнингстар, fuzzjaw, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  47
  102
  9 Декември 2016
  Со здравје да си ги коландисваш. Уште линк да ни пуштеше, или ќе се цицијачиш?? :hay:
   

Сподели

Вчитување...