1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  127
  120
  2 Декември 2013
  Машко
  Ме збуни дека на нашки напишано али ете што било работа. Фала за инфо :)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тие од Хонгконг научија и нашки заради нас :D
   
  На artweb, goceiva, angeld и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,809
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Рушат рекорди во последно време

  Order time & date: 09:20 Jan. 05 2019 - Денеска стигна пратката. Контролер за xbox one.
   
 4. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сега рушат, ама за две недели ќе дигат ручна.
   
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Ова значи дека е тргната на пат: Shipment left country of origin warehouse? А зошто сеуште не работи бројот за следење? На 11ти е нарачано.
   
 6. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  524
  166
  29 Јули 2010
  Со Aliexpress standard shipping порачано на 5 ти Јануари ми стигна пратката вчера . Ова е една меѓу најбрзите пратки .

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  47
  102
  9 Декември 2016
  Стаса и мултиметарот кинески денес, преку сингапур пост за 10 дни за 15 долари од овај шоп. Не оти немав унимер, иам два Искра аналогни со сказалки наследство од стариот, гломазни и тешки но незаменливи. Дигиталниов е мал и лесен, со голем дисплеј за ќори и плус осветлен. Генерички е, можат да се најдат овие истите во други продавници само горе лево брендирани поинаку, за слични цени, но оваа продавница ми се виде најсериозна.
  1.jpg
  2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

  Знам, сега ќе коментира некој `па за тие пари има и овде, оти не си зеде од тука бла бла..` Зато шо ќефо е голем кога ќе си нарачаш нешто од Али и кога поштарот ќе ти го донеси на врата :)
   
  На iface, farkizz, artweb и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  854
  988
  9 Јуни 2011
  Машко
  Тоа е тај feeling :)
  да измислеме нов збор за таквите ко нас, нешто како „онлајн шопингохоличари“ ? :)
   
  На angeld и CBB_6 им се допаѓа ова.
 9. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,224
  643
  3 Декември 2008
  Машко
  Го имам веќе подолго време мултиметаров само што јас го имам 102ката што има плус за мерење температура. Врши голема работа и е прилично практичен додека сум на теренска работа. Имаш рецензија за мојот мултиметар тука.
   
  На iface и CBB_6 им се допаѓа ова.
 10. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  273
  221
  9 oктомври 2010
  Ги урочивме сингапурќани, ми доцнат нешто. Што ли се случува?
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  803
  527
  1 Јуни 2016
  Jас се чудам како шо е тргнато, екран за Galaxy S4 ќе стигне побрзо (China registered mail) отколку батерија за Ми 5 (Turkey post).
  Ама ќе видиме.
   
 12. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Мене една недела и кусур ми го прифаќаа пакетот за лет. Побрзо ќе стигне отколку што го спремаа. Ги фатила порано кинеската нова година. :D
   
 13. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  676
  621
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  10 дена Singapore Post од нарачка (клик) до врата најбрзо за мене до сега
   
 14. armin06

  armin06
  Intern

  60
  18
  13 Април 2007
  Да не знае некој зашто скоро на сите производи сабајлево не е дозволен шипинг за македонија.

  До синоќа не беше така. Јас сум баниран или нешто за сите е сменето?

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 15. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  2,962
  2 Септември 2012
  Машко
  На DonFrozex, olikomerc, Avid и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  47
  102
  9 Декември 2016
  Не бе, го менвале шипингот во Северна
   
  DonFrozex, aleksandardespotovikj, goce03 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. armin06

  armin06
  Intern

  60
  18
  13 Април 2007
  Од компјутер може, од апликација на моб не.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 18. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  883
  1,309
  13 Јануари 2014
  Машко
  И кај мене е истото, од компјутер дава шипинг, од апликацијата на буквално ништо нема.
   
 19. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Има од мобилната апликација.
   
 20. armin06

  armin06
  Intern

  60
  18
  13 Април 2007
  Se sredi i kaj mene sega

  Nekoj bag beshe

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 21. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  909
  61
  18 Јуни 2009
 22. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  2,962
  2 Септември 2012
  Машко
  Не, ако имаш сеуште заштита. :)
   
  На MusicFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  854
  988
  9 Јуни 2011
  Машко
  Немаш потреба, ако е мала пратка од оние по 2-3$ it is to be expected да му треба 30-50 дена додека да ти дојде пратката.
   
 24. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  650
  354
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  "Skopje Carina 1006, Nedostasuva faktura"

  Според ова, не ми бега царинење а?
  Пратката (SSD) ми вреди $ 52.99.
  Нели како поклон го праќаат?

  Што е постапката сега и колку би требало да платам приближно?
   
 25. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Ако го декларираат како hdd, 5 отсто царина и 18 отсто ддв. 500 динара пари.

  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...