1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  535
  275
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  US $54.61 42% OFF|SAMSUNG SSD 860 EVO 250GB 500GB Internal Solid State Disk HDD Hard Drive SATA3 2.5 inch Laptop Desktop PC MLC disco duro 250 GB-in Internal Solid State Drives from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

  Па 3200ден. (59 евра), 700 денари поефтин од Анхоч.
   
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  651
  687
  9 Јуни 2011
  Машко
  Founder @ www.mobimax.eu
 3. JovanKrstevski1

  JovanKrstevski1
  Practice makes perfect

  1,110
  1,144
  25 Март 2013
  Машко
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 4. maki01

  maki01
  Intern

  48
  38
  2 Август 2017
  Машко
 5. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  582
  245
  10 Април 2011
  пред некој ден барав ссд и според број на нарачки да ги дава, кингдиан мислам беше со 19000, сега го нема, прво ми дава зхеино со 3900... кингдиан нема нигде
   
 6. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  84
  59
  25 Март 2017
  Машко
  US $15.68 51% OFF|SSD SATA3 2.5 inch 60GB 120G 240GB 480G 960GB 1TB Hard Drive Disk HD HDD factory directly KingDian Brand-in Internal Solid State Drives from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group
   
 7. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  582
  245
  10 Април 2011
 8. JovanKrstevski1

  JovanKrstevski1
  Practice makes perfect

  1,110
  1,144
  25 Март 2013
  Машко
  Не си платиле за нивниот производ алиекспрес да го листа меѓу првите
   
 9. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  853
  351
  7 Март 2014
  Машко
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  5,545
  9,974
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На поштарот му било ладно да ти го носи и го оставил за утре.
   
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 11. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  853
  351
  7 Март 2014
  Машко
  Ми оставил пратка, ама не е овој case,туку слушалки со сосема различен тракинг број..кој што ги имам предходно нарачано.
   
 12. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  188
  80
  28 ноември 2014
  Машко
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 13. iface

  iface
  Gaining Experience

  91
  116
  9 Септември 2011
  Машко
  Зошто би земал од али кога имаш во сет за 1400ден A400 kingston 120gb со 2 год гаранција. Барем така беше пред недела-две кога го земав.
   
  На drifter и Antonij Krstevski им се допаѓа ова.
 14. Antonij Krstevski

  Antonij Krstevski
  Gaining Experience

  188
  80
  28 ноември 2014
  Машко
  Фала, сега видов. 1,499ден. :)
   
  На iface му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  582
  245
  10 Април 2011
  за 120 гб не се исплати ама за 512 гб... кингстон е 4800, ова е 3400
   
 16. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  535
  275
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Оваа Сингапурска пошта како брза пошта за пет пари е. Кинезот ми го испрати продуктот на 29ти Декември, а вчера на 9ти ми стигнал. :cool::carefree:
   
 17. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  535
  275
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Дали можеби случајно се јавуваат од пошта кога ќе стигне продуктот во поштата?

  И дали да кликнам confirm order received пошто очекуваниот просечен период за пристигање беше од 19 Јануари до 10 Февруари?
   
 18. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  5,545
  9,974
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  1. Тоа ако некој вработен во пошта ти е роднина.

  2. Кликни кога ќе го имаш производот во рака (а пожелно е и малку да го истестираш или барем да го провериш дали е цел). Рокот не е толку важен (освен во случај ако истече, а не си го примил), порано важеше дека Али не му исплаќа на продавачот додека не потврдиш, не знам дали уште е така, но јас секогаш гледам што побрзо да им кликнам.
   
  На DonFrozex и StOrMK им се допаѓа ова.
 19. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  651
  687
  9 Јуни 2011
  Машко
  Founder @ www.mobimax.eu
  На тема луди Сингапурски пошти, или ептен погодени коцкици:

  31.12.2018 порачано
  09.01.2019 подигнато

  Станува збор за ова ситно нешто од цели 3$ и 10 дена достава, и тоа во очи на празници. Damn.

  Башка, доста добро испадна, иако бев скептик според ценава :D

  [​IMG]

  p.s. Ме лупна реклама на Инста од слично вакво по „промотивна“ цена од 799мкд, инаку немаше да ми текне да земам :D
   
  На Krkac, turbiny, StOrMK и уште 5 други им се допаѓа ова.
 20. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,352
  3,182
  11 Декември 2008
  Машко
  Преку SunYou Economic или Singapore Post?
   
 21. Delta111

  Delta111
  Gaining Experience

  104
  104
  23 Мај 2010
  Singapore Post бележат рекорди. Порачани earbuds на 26.12.18 а веќе се во пошта. Камо со сите пратки да беше вака.
   
  На Antonij Krstevski му/ѝ се допаѓа ова.
 22. iface

  iface
  Gaining Experience

  91
  116
  9 Септември 2011
  Машко
  Нарачан екран за iphone на 28декември денес ми го донесоа на врата. Со Singapore Post.
  Послем ке го тестирам.
   
 23. 123456

  123456
  Gaining Experience

  467
  188
  12 Април 2013
  Машко
  9dena sg

  Screenshot_20190111-153949.png
   
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 24. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  853
  351
  7 Март 2014
  Машко
 25. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  194
  175
  9 oктомври 2010
  ^ Епа си го погодил периодот. Друг пат пробај со AliExpress Standard, 4PX Singapore Post OM Pro, Singapore Post... China Post е вообичаено бавна, тек па околу празници... Ќе си чекаш ехеее.
   
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...