1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress (проверени производи)

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од l1d0v1c, 23 Март 2015.

 1. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Огромен е бројот на шит производи кои кружат по aliexpress и поради тоа кај нас сајтот има прилично лоша репутација. Но има и доста голем број на производи кои за цената која ја имаат се и тоа како одлични.

  Гледам по форумов дека има општа дискусија за aliexpress, а нормално има и црна листа ;) (која не функционира баш). Па еве нека има и место каде што членовите ќе ги постираат стварите кои:

  1. Нарачале од aliexpress
  2. Ги користат некое време
  3. Се задоволни од нив

  Еве некоја моја листа на производи од кои сум ептен задоволен:

  Ранци - било кој од овие, нема да згрешите. Веќе 2 години го користам за планирање, за работа (лаптоп, алати, делови), за патување. Ептен ептен сум задоволен
  http://www.aliexpress.com/wholesale...d=AS_20150323011734&SearchText=swiss+backpack

  Јакна - waterproof, windproof, на минус 15 сум бил со неа на 2000мнв, само едно ќе кажам ПРОФИ
  http://www.aliexpress.com/item/High...ry-Tactical-Jacket-Waterproof/1698875156.html

  Светло за на глава
  http://www.aliexpress.com/item/500-...g-Climbing-Free-Drop-Shipping/1466999068.html

  Ракавици - windproof
  http://www.aliexpress.com/item/Free...g-Windproof-Fleece-Gloves-S-M/1813916442.html

  Ракавици
  http://www.aliexpress.com/item/2013...Cycling-Bike-Riding-Gear-Brand/836868144.html

  Машка ташна
  http://www.aliexpress.com/item/Free...senger-bag-business-bag-brand/1922340251.html

  Bike odometer - еве ви и инструкции да не се мучите по нет да ги барате
  http://www.aliexpress.com/item/Bicy...r-Thermometer-Clock-Stopwatch/1950473405.html

  Задно светло - работи на сончева енергија
  http://www.aliexpress.com/item/ASLT...Bike-Rear-Tail-Lamp-Light-Red/1888331243.html

  Каиш
  http://www.aliexpress.com/item/2012...-fashion-male-belt-lengthen-10/655733596.html

  Паричник
  http://www.aliexpress.com/item/New-...l-leather-man-purses-for-male/1276146857.html

  Повеќето од овие продукти (ако не и сите) ги имам начекано на попусти, па и до 50%. Сите вредат за парите.
   
  gremlin, TATA_MATA и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 2. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

 3. yasho

  yasho
  On your way to fame

  452
  578
  11 Јануари 2014
  Машко
  што мака виде од Али да порачаш Е8400 кога и кај нас е исто пари? :)
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  for the pure joy :)
   
  На yasho му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Whisky Vishera
  Како си задоволен од home alarm system ?
   
 6. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  Ставено во куќа на 2 спрата. Алармот функционира беспрекорно, лесен за подесување, квалитетна изработка.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 7. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  500
  282
  16 Февруари 2014
  Машко
  Ме интересира за ранциве - дали навистина вредат за 50 евра (па намалени се 40%, 30%) или им пумпаат цена па после ја даваат нормалната? Зш вака кога ги гледам цените, не се многу поразлични од тие ранци што се продаваат кај нас за лаптопови, дури има некои и што се поскапи.
   
 8. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Имаш и за 30-35 долари од овие ранци со фри шипинг. Што значи за 17 00-2000 денари, вреди и тоа како. После 2 години турбо користење ниту еден патент не е заебан, нигде не е скинат, можам да кажам дека е буквално ист како кога го земав

  DSCN0422.JPG
   
  Cika, edin.ademovic, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  500
  282
  16 Февруари 2014
  Машко
  А ти наплатија нешто накнадно во пошта?
   
 10. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  @edin.ademovic

  Не. Единственa “маана“ беше што не ми го донесоа до дома :) Но тоа е стандардно за поголеми пратки.
   
  На edin.ademovic му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,885
  921
  3 Март 2018
  од кај рече го зеде ранецов ?
  линкот најверојатно е одамна...
   
 12. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  220
  124
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Еве swiss backpack

  l1d0v1c:
  Ранци - било кој од овие, нема да згрешите. Веќе 2 години го користам за планирање, за работа (лаптоп, алати, делови), за патување. Ептен ептен сум задоволен
  swiss backpack – Buy swiss backpack with free shipping on AliExpress version
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  220
  124
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  When he said "Намена: Да не станувам од кревет за да згаснам сијалица во собата." I felt that.

  Врши работа гаси преку ѕидој и све живо
   

Сподели

Вчитување...