Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Alienware AW2720HFA

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.958
Скопје
Вајкинг додаде нов оглас:

Alienware AW2720HFA - 16.000 ден.

Продавам нов неотпакуван (factory sealed) Alienware AW2720HFA.
Нема писмена гаранција но, сносам одговорност за рефундација или замена за нов доколку има некоја маана out-of-the-box.

Diagonal Viewing Size: 68.5 cm/ 27 Inches
Panel Type: Fast IPS
Maximum Preset Resolution:
1920 x 1080 at 240Hz
Contrast Ratio:
1000: 1 (typical)
Brightness: 350 cd/m² (typical)
Response Time(typical): True 1ms (gray to gray)
Color Gamut...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.217
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно