• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка Alienware Aurora R12 Gaming Desktop

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
820
562
Ќе ве молам за проценка на ново некористено PC со локална гаранција:

Модел - Alienware Aurora R12 Gaming Desktop (компјутерот е без графичка)

CPU - 11th Gen Intel® Core™ i5 11600KF (6-Core, 12MB Cache, 3.9Ghz to 4.9GHz w/Turbo)
RAM -16GB, 2x8GB, DDR4, 3200MHz, XMP
PSU - 1000W Power Supply
SSD - 256GB M.2 PCIe NVMe SSD
Case - Lunar Light chassis with Low-Profile Smart Cooling CPU Heatsink
OS - Windows 11 Pro, English
Keyboard - Multi-Media Keyboard
Mouse - Optical Mouse MS116AW
Wireless - Dell Wireless DW1810 (1x1) 802.11ac with Wi-Fi, Wireless LAN, Bluetooth 5.0
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,139
11,683
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
А где је графичка?

1638521295983.jpeg
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,249
3,774
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Zotac AMP Holoback RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,597
4,873
Демек само Пане копа... Другиве поарни се божем. Видете по тоа групите кои членови продаваат графики, мајнери и етх. :)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,139
11,683
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ама изгледа не отишла само 3060-ката во риг, отишла и плочата?
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,597
4,873
Не верувам дека е плочата отидена. Dell обично ставаат нивни плочи, така да таа сигурно не му брка работа за копање...
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,139
11,683
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Не верувам дека е плочата отидена. Dell обично ставаат нивни плочи, така да таа сигурно не му брка работа за копање...
Штаќеми рачунар кад нема графичка? И сеа како да даам проценка :eek:
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,139
11,683
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,174
Мислења
879,571
Членови
30,802
Најнов член
nestorosky_187
На врв Дно