• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Алгоритам LZ78 (Lempel-ZIV)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Ме интерсира дали некој го има алгоритамот за компресија
на кој се базират 90% од копмресорите денешно време јас
го имам LZ77 но ми треба поновата верзија LZ78
ако го има некој нека го постира
Најдов нешто за LZ78 , но моментално го проверувам да не е LZ77 или LZ78- модифицираниот
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,524
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно