• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

"Alert OnLockup Failed"

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Moze li nekoj ako znae da objasni sto znaci ovaa poraka mu se javuva so sekoja nova otvorena stranica vo firefox 2 "Alert On Lockup Failed" i treba dvapati da kliknam OK za da ja snema.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Moze li nekoj ako znae da objasni sto znaci ovaa poraka mu se javuva so sekoja nova otvorena stranica vo firefox 2 "Alert On Lockup Failed" i treba dvapati da kliknam OK za da ja snema.
Дали користиш McAfee или дали ти е подесено во Tools -> Options -> Security "Check by asking Google"?

П.С. Место "Цитат" стиснав "Измени" и затоа ти стои тоа "Последна промена од D..." Извини, грешка.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
Nemam McAfee koristam Kasperski 5 i ne e cekirano "Check by asking Google"
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Прашав McAfee мислејќи на било кој продукт од McAfee.

Дали го среди проблемот?

А за англискиот, мое е да прашам и да се понудам, твоето знаење си е твое.

П.С. 5-ките во школо не значат дека некој знае нешто :tainstven:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
i sto nema drug nacin osven
I clicked on McAfee SiteAdvisor button at lower right hand part of screen.
Then clicked on Settings.
Unchecked Enable Safe Browsing Button.
Has solved problem
ili disable add-on
ama od togas surfam bez site advisor
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
i sto nema drug nacin osven
I clicked on McAfee SiteAdvisor button at lower right hand part of screen.
Then clicked on Settings.
Unchecked Enable Safe Browsing Button.
Has solved problem
ili disable add-on
ama od togas surfam bez site advisor
Постојат и други сајт advisors . А лично мислам и дека еден корисник кој има барем основно познавање од информатика, нема потреба од site advisors бидејќи многу е лесно да се процени дали сајтот е како што треба или не.

A btw, и самиот Firefox има вградено "советник за сајтови", види што ти пишав подолу во мојот прв пост на оваа тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
856,283
Членови
29,738
Најнов член
Sasko mkd
На врв Дно