1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Alcatel OT-806 Bluetooth слушалка

Дискусија во форумот 'Додатоци' започната од Fiasco, 6 Септември 2012.

 1. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Некој да не имал проблем со ваква слушалка OT-BM82.
  Ја вклучувам, го палам блутутот на телефонот и не ја наоѓа.
  Има ламбиче како индикатор дека функционира, свети сино но телефониве не ја наоѓаат.

  [​IMG]
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,897
  6,579
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Имав таква порано малце глупо се поврзува. Прво на телефонот уклучи блутут и стави го во Discovery mode, после на изгасена слушалка стисни го копчето за палење и држи го 10 секунди (не ми текнува ама мислам дека почнува да трепка). Види вака дали ќе се најдат.

  Пинот беше или 0000 или 1234
   
  На Steff_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Не иде ни така. Ваљда не е функционално.
   
Слични теми
 1. Cevi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  676
 2. Astro
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,107
Вчитување...

Сподели

Вчитување...