• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Алатник со обележувачи во firefox

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Барав по другите теми и не најдов нешто слично...

ме интересира дали може алатникот со обележувачи во firefox да се направи во 2 колони да биде... да ја нема таа стрелката десно на крај кога ќе ставиш повеќе shortcut-и туку да се покажуваат во нов ред?

И btw ако ја има некој firefox на англиски нека пише како се вика алатник со обележувачи на англиски :D :loveFirefox:
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
навистина ме насмеа со ова firefox,англиски. :D
инаку на алатки се вика tools а на одбележувачи bookmarks
и од тука може некако да извадис bookmarks tools (for firefox)

поздрав
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
навистина ме насмеа со ова firefox,англиски. :D
инаку на алатки се вика tools а на одбележувачи bookmarks
и од тука може некако да извадис bookmarks tools (for firefox)

поздрав
Си има точен назив на опцијата во англиската верзија на firefox :)

чекам одговори ако знае некој:D:D
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Тоа мислам дека беше можно во старата верзија, али во новата мислам дека ќе треба да си набавиш некој изглед (скин) кој ги нема тие копчиња. Другачје мислам дека неможе.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Neznam dali moze ali jas toa go resiv na sledniot nacin.
Desen klik na tabovite vo alatnikot gore properis, i ke mu go skratis imeto na pr: Makedonski IT forum, namali go na samo IT forum, i taka ce oslobodis povece mesto za da naredis povece tabovi gore.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Neznam dali moze ali jas toa go resiv na sledniot nacin.
Desen klik na tabovite vo alatnikot gore properis, i ke mu go skratis imeto na pr: Makedonski IT forum, namali go na samo IT forum, i taka ce oslobodis povece mesto za da naredis povece tabovi gore.
хехе така ми се направени сите... со најмалку број на букви што може ама... не стига :nastrana:
сепак фала :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно