• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Alarm For Cobra 11 Crash Time

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0

Date: November, 2007
Genre: Arcade, Racing (Cars), 3D
Language: English, German
Developer: Synetic
************************************************************
System Req:
Recommended:
* Windows XP with Service Pack 2 or better or Vista 32bit
* DirectX 9.0c (June 2007)
* Athlon XP / 64 3000+ or Pentium IV 2.4 GHz or better
* 512 MB RAM
* DirectX 9.0c compatible video card with at least 256 MB
* DirectX 9.0c compatible sound card
* 4.2 GB free hard drive space
* DAEMON Tools PRO ADVANCED

Supported video cards: AGP 8x or PCI Express

* ATI Radeon 9800 Pro or better
* nVidia GeForce 6600 GT or better
with at least Shadermodel 2.0 and Hardware T & L
Not compatible with integrated video devices, laptops in particular.
**********************************************************
Video:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=4WUqmBFoyVk"]YouTube - Cobra 11 - Crash Time[/ame]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,567
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно