1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Актуелен софтвер за автоматско симнување драјвери?

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од skullmonkey, 12 Август 2017.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас користев/ам Driver Booster. Има некој што би ми го препорачале како замена за него, да знаете дека е подобар или да си продолжам со тоа?
  Фала
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Незнам колку се добри искрено...Според мене најдобра опција е Device Manager, десен клик и Update Driver Software или Scan for hardware changes кога инсталираш некој нов хардвер.
   
  На gOJDO и Astraion им се допаѓа ова.
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,575
  3,513
  11 Декември 2008
  Машко
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  741
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Нервираат pop-up прозорците во Driver Booster, ама досега подобар не сум нашол. Пробав се и сешто, дури и DriverPack, ама некако Driver Booster е најпрецизен.
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,213
  1,264
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Driver Genius имам користено и нема реклами по него доста брз е и нуди доста опции (Backup Drivers, Uninstall Drivers, Scan, Built-in Download Driver итн.). Најди пиратска и мирна ти глава. Бесплатната верзија може само до 3 драјвери да спуштиш.
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  DriverPack Solution +1
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 7. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  210
  204
  24 Февруари 2016
  Машко
 8. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  Не постои подобар од Snappy Driver Installer
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  931
  1,426
  6 ноември 2007
  Каде бе со тие канцери на компјутер...

  Можам да замислам. Пушташ Driver Booster и Ninite и идеш на кафе.
  Му се јавуваш на клиентот да си земе компјутерот/лаптопот, 500/800ден well earned!

  Последно не сум можел да најдам за аудио на QDI Platinix 486 плоча од 2002год. ни фирма нит сајт постои више па морав да се драпам со Hardware Ids да најдам скапан драјвер.

  За се останато имате официјален Support, мислам нема подобро од тоа да се стават соодветни драјвери.
   
  worker_x, olikomerc и на steelseries им се допаѓа ова.
 10. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  741
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Ова изгледа многу едноставно, иако е 12 GB торент фајл. Ќе видам како ќе се покаже во нареден период, барем нема да ги трпам ограничувањата и рекламите за PRO верзија на Driver Booster.
   
 11. tehnogp

  tehnogp
  Intern

  25
  47
  29 ноември 2007
  Машко
  3D Interior designer
  Driver Finder. Го користам 1 година.Одличен е.
   
 12. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  490
  438
  12 ноември 2013
  DriverPack Solution + Ninite :)
   
 13. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Морам :)
  Кој софтвер моментално е актуелен?
   
 14. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  DriverPack Solution :D
   
  На Psycore и krema им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го пробав ама некако не ми тргна, сепак рачно барав по нет и завршив работа.
  Tnx :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 16. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  Не знам професоре, мене до сега ме нема изневерено.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 17. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,575
  3,513
  11 Декември 2008
  Машко
  Истиот drp.su како што сум пишал пред 2 ипол години :)

  Само исто пак, ставаш Expert Mode штиклираш тоа што треба а не по дифолт да инсталира разни ѓубриња од софтвер.

  Иако до негде е и сомнителен, некои антивируси го блокираат и слично.
  Не го користам одамна, а и порано поретко повеќе експериментално.

  Најсигурно е рачно (нормално кој знае што како да бара), за нубови добро е и вакво решение.
  Го имаш и како "офлајн издање" тежи само 32 GB со сите драјвери :D На времето кога беше под 8GB го имав на dual-layer dvd во моменти кога ќе снемаше интернет или од 2-3 пати никако да го погодев драјверот на некој лаптоп.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Битно завршив, со AIDA детектирав што хардвер е и потоа преку гугл ги најдов :D
  Се работеше на многу стар хардвер. :)

  Нареден пат ќе го пробам и него. :)
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 19. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,575
  3,513
  11 Декември 2008
  Машко
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,379
  3,701
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
   
 21. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
  IObit Driver Booster Pro v7.1.0.533 - проверена верзија од замунда
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Pane24
  Во девајс менаџер не го дава точниот модел на хардвер, само AIDA.
   
 23. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,488
  23 Јануари 2008
  Манга
  За срамота... Каков хакер си ти драјвери со софтвер шо мењаш!
   

Сподели

Вчитување...