• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Активирани RSS канали за IT.com.mk

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,275
1,923
www.iwmnetwork.com
Конечно го средивме и овој дел.... :)

Од денеска се активирани и RSS каналите за целиот портал и сите содржини во него. Овозможени се и посебни канали за одредени категории доколку не сакате да го користите главниот канал.

За да изберетe RSS категорија ѕирнете што нудиме на следниов линк:
http://it.com.mk/index.php/RSS-kanali-na-it.com.mk

Во иднина како што додаваме нови сервиси и содржини ќе овозможуваме и посебни канали за нив.

Поздрав,
Администрацијата

Надополнување 20.04.2008:
Сега се додадени и RSS канали за секој форум.

П.С. Посебна благодарност до Андријески за каналиве. :)
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
congrats it team.... браво за следењето на трендовите во интеретот.... рсс е тоа што можеби фалеше на форумов... ама полека по полека станува посебно .....
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ex... Си го имам веќе gadget-ot на igoogle од andrijeski :D
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
congrats it team.... браво за следењето на трендовите во интеретот.... рсс е тоа што можеби фалеше на форумов... ама полека по полека станува посебно .....
Ex... Си го имам веќе gadget-ot на igoogle од andrijeski :D
Форумот си има одамна RSS, и gadget-от е од форумот.. Овие новиве се од порталот :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite


:rolleyes::D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,715
Мислења
831,201
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно