• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ако може некој да ми направи лого за програмирање

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Дали може некој да направи лого за форум за програмирање?
Нешто да има некои кодови на него...
и ако може анимирано уште подобро. :D
За подетални информации (пр. за кодовите ) пратете ми ПП.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Програмирање
Повели.
Па вака имам некава замисла на пр. кодови во некои програмски јазици и да се менуваат(ако е анимирано логото) и некои ефекти...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
vaka edno prasanje do tebe

se sakas free, tesko toa da najdes

ako sakas logo toa si ima cena
2d staticno e 10$ dodeka 3d i animirano e od 25$ pa nagore

ako si zainteresiran prati mi pm tuka ke ti dadam msn za kontact

no dokolku ocekuvas free ti pozeluvam sreka
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
mislam deka e
dokolku saka nekoj nesto da bide i da vleze poseriozno vo toa ke treba i da plati
a sto pravi decko stava na besplaten host forum moli po drugi forumi za logo :D

vo red aj so sreka vo potragata

pozz
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ако преку форумот некој мисли да заработи пари се лаже, јас мислам дека форумот е да си помагаме. MetalGear дали ја имаш видено темата за позадина на овој форум? Па јас не сум забележал некој дека побара пари за тоа. Ако за едно лого наплаќаш...значи како што кажаа другите пред мене се гледаш преку парите, а не е се во парите. Ако не можеш да помогнеш, не мораше да пишуваш нешто, а за хостот разгледувам што може да се направи.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
prvo ne gledam ni jas se vo pari iako taka se mislis no
sto koris ke imam jas od toa da ti napravam logo
nisto

a odgovoriv ednostavno preku glava mi e veke (ne mislam samo na tebe) od luge koi se sakat free

pozz i GL
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Ај друже тебе нека те биде. Не мислам да му правам некои измени, кажи ако ти се сфиѓа, да ти го пратам на mail.

View my swf file!
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Смени ја позадината во црна ... мислам, зелено со црно некако не иде
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Епа испадна дека дечкото сакал header, ми побара крајна верзија во формат 900x320.

Ај сеа барем да видиме како изгледа тоа на сајтот.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Снимено е како флеш анимација па и јас си велам дека е правено во флеш. Некое време не беше достапен да се види банерот, но сега се е во ред. А за header-baner-logo нема врска добро е и baner или haeder да има.
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Да во Flash-от го правев. Инаку се занимавам со такви ствари, може да тркнете до тука да видите повеќе.

@Blagojce

Мислам дека поубаво би изгледало ако го центрираш.
 

Gdsgn

Intern
23 септември 2007
97
21
Читам дека сите викате Its for helping, ок ќе помогне MetalGear ама дали сваќате дека со тоа лого кое ете бачкото ќе го направи Благојче добива целосен корпораивен идентитет од кој отом потом здравје боже може да прави голема сума на пари. MetalGear си го цени својот труд и своето знаење, што држи вода. Незнам дали сте упознаени со историјата на логото на Nike? Купено е од студент за некои си бедни 10 доларчиња на времето, а сега таа компанија Nike заработува милиони долари дневно баш поради тоа лого. Никој нема да препознае модел на Nike според материјалот од кој е направен туку поради логото....
На крај краева дружба си е дружба ама служба си е служба :D
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Читам дека сите викате Its for helping, ок ќе помогне MetalGear ама дали сваќате дека со тоа лого кое ете бачкото ќе го направи Благојче добива целосен корпораивен идентитет од кој отом потом здравје боже може да прави голема сума на пари. MetalGear си го цени својот труд и своето знаење, што држи вода. Незнам дали сте упознаени со историјата на логото на Nike? Купено е од студент за некои си бедни 10 доларчиња на времето, а сега таа компанија Nike заработува милиони долари дневно баш поради тоа лого. Никој нема да препознае модел на Nike според материјалот од кој е направен туку поради логото....
На крај краева дружба си е дружба ама служба си е служба :D
I am with you.
Btw. Ima poveke vakvi slucai...


:bye1: :bye1:
 

Gdsgn

Intern
23 септември 2007
97
21
Па има затоа и ние графичарите остануваме без леб :( или Wacom таблет
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
Читам дека сите викате Its for helping, ок ќе помогне MetalGear ама дали сваќате дека со тоа лого кое ете бачкото ќе го направи Благојче добива целосен корпораивен идентитет од кој отом потом здравје боже може да прави голема сума на пари. MetalGear си го цени својот труд и своето знаење, што држи вода. Незнам дали сте упознаени со историјата на логото на Nike? Купено е од студент за некои си бедни 10 доларчиња на времето, а сега таа компанија Nike заработува милиони долари дневно баш поради тоа лого. Никој нема да препознае модел на Nike според материјалот од кој е направен туку поради логото....
На крај краева дружба си е дружба ама служба си е служба :D
fino kazano
vo pravo si :bravo::bravo:
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Читам дека сите викате Its for helping, ок ќе помогне MetalGear ама дали сваќате дека со тоа лого кое ете бачкото ќе го направи Благојче добива целосен корпораивен идентитет од кој отом потом здравје боже може да прави голема сума на пари.
Сепак, најпрвин треба да се види целта на Благојче пред да се размислува за било што.

MetalGear си го цени својот труд и своето знаење, што држи вода.
Поштувам и јас ова, но нашиот труд и знаење не секогаш треба да ги држиме само за себе и нема ништо лошо во помагање. :)

Незнам дали сте упознаени со историјата на логото на Nike? Купено е од студент за некои си бедни 10 доларчиња на времето, а сега таа компанија Nike заработува милиони долари дневно баш поради тоа лого. Никој нема да препознае модел на Nike според материјалот од кој е направен туку поради логото....
Хмм... мала исправка од сигурни извори... :)
Каролин (дизајнерката на Најк логото) точно е дека во тоа време била студент и го дизајнирала логото на Најк во замена не за 10$, туку за 35 долари. Што не дообјаснуваш е дека Фил Најт (создавачот на Најк) и студентката се пријатели и Каролин му помогнала на него во многу работи на почеток на компанијата... бесплатно во многу случаи.

Логото не ја направила компанијата Nike, туку квалитетот и бизнис политиката. Логото е дел од сето она по кое се препознава брендот, точно, но доколку Најк се ребрендира и претстави ново лого јас сум убеден дека ќе го доживее истиот успех кој го има со сегашното лого...
Во право си во тоа што го збориш, но едно лого не прави компанија, туку бизнис политиката и начинот на менаџмент ја прават компанијата која подоцна се препознава по име, лого, изглед на продукт и сл.

На крај краева дружба си е дружба ама служба си е служба :D
И служба знае да биде дружба... еве замисли Каролин да не му помагала на создавачот на Најк денеска немало да биде тоа тоа лого. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,924
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно