• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ако Може Некои Стари Драјвери...

  • Ја почнал/а темата
  • #1
28 септември 2008
523
70
Тетово
twitter.com
Ако може да некој да ми даде дравери за:
Trident 3D Image 7500 (Графичка со 4МБ VRAM) го пребарав цел Google има само за Windows 98:lut2:

Ако може некој да ми најде нависина би бил задоволен
Ми требаат драјвери за Windows XP Professional Service Pack 3
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
Пеер, лупни ги тие за Windows 98, XP ќе ги прими. Јас ставив постари драјвери на понов оперативен мака немат.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
ЉоЉ....

За што ти е компјутерот, за што ќе го користиш?
Размисли, може и не ти требаат драјвери за графичка...
Јас имам ставено така без драјвери за графичка, ХР лета... Исто и маме32, и некои игрици.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,819
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно