1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка AKG D12 Vintage Microphone

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од SiPy`, 3 Април 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Микрофонот е исправен, незнам која година е произведен. Доаѓа со амбалажа, упатство и неважечки гарантен лист.

  Има мало оштетување, може да се види на сликите подолу.
   

  Прикачени датотеки:

 2. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  189
  150
  8 oктомври 2016
  18.000 - 20.000 мкд.

  Sent from my Redmi
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 3. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  175
  361
  21 Февруари 2009
  Во добра состојба, од 25,000 денари нагоре:

  AKG D12 Vintage Dynamic Microphone | Reverb

  Има неколку специфичности:
  1. Се работи за целно фрекфентно подрачје, инструменти како бас/контрабас и најчесто, kick drum - треба некој што купува да знае што купува;
  2. Оштетувањето не делува дека е функционално, но би разгледал убаво зошто има корозија која е видлива на втората слика.
  Освен тоа, ако не е итна продажбата, светскиот пазар е посоодветен.
   
  На gOJDO и SiPy` им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...