1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Ајфон 8 плус

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Иванчо, 20 Март 2019.

 1. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  проценка и понуди за ајфон 8 плус, 64гб купен од вип фул паковање
  Пукнато стакло позади и точка напред
  На долната страна лево.
   

  Прикачени датотеки:

  На ssdessign22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
 3. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  24,967
  25,193
  4 Септември 2008
 4. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  153
  216
  9 Јуни 2015
  Машко
  Нудам 250 € , ако си за давање контактирај ме :)
   
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
 6. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  501
  220
  7 oктомври 2014
 7. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Не не не е менувано пукнато е стаклото, ваљда јас од лош агол имам сликано амс не е менувано


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  351
  341
  17 Март 2010
  Машко
  И што стори бе Иванчо, оформи цена? Го продаде, или нешто трето се деси?
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  898
  476
  12 Април 2017
  Машко
  На Gymblonski и Speedster им се допаѓа ова.
 10. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,957
  4,100
  28 oктомври 2008
  Околу 3000 денари е промена на задно стакло на iPhone X во Ледиком, би требало и ова да е тука некаде...

  (Испратено од Mi A1 Radioactive)
   
 11. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  898
  476
  12 Април 2017
  Машко
  Иксот е демек потежок за менување, така да ова треба да биде поевтино..

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,589
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  2000 денари е во Мобеликс,и ке го сменат без никаков проблем.
   
 13. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  501
  220
  7 oктомври 2014
  Не е баш така ама добро

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 14. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  898
  476
  12 Април 2017
  Машко
 15. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  501
  220
  7 oктомври 2014
  Со лепак , не добро залепено, ваден цел телефон до штрафче.. не само кај нив кај сите.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  vladimir171, Futurelakimens, Speedster и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Vo ohrid ima lasersko vadenje na zaden kapak, 2500 denari ima na fb video kakonodi procedurata


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 17. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  269
  331
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  клуч на темата продадено на @Torte Mobile
   
  На DaVoRkNe и Torte Mobile им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ''TcM>>
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,583
 2. Fiasco
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,002
 3. Tawaaa
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,950
 4. ifobt
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,088
 5. VerGer
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  464
Вчитување...

Сподели

Вчитување...