• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ајде еден муабет за графички (знам дека не сум прв:)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taz

Intern
18 февруари 2008
31
1
Сакав да земам нова графичка(старата ми е nVidia Ge Force 6200 TC на 256)!
Па ако имате некои предлози за буџет до 8000 ден слободно кажете!
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Sapphire ATI PCX HD 3850 256MB GDDR3 Dual DVI/TVO - распрашај се за оваа мислам дека е добар избор
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
радеонот од анхоч земи го хд3850, ако можеш земија со 512 рам, ако не и таа со 256 е далеку подобра за буџетот од сите други картици сега на нашиов пазар
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Taz

Intern
18 февруари 2008
31
1
па ја гледав HD 3850 на 256,али не е подобра 8600 GTS на 512? и иначе сто значи на колку мега е? ја знам дека тоа е на колкава резолуција ке ја играш! 512 се за 1600x1200,така?
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Definitivno podobra e 3850 od 8600GTS, inace 256MB mozes da vozis do 1600x1200 (mislam), a potoa imas pad na performansi!
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
па ја гледав HD 3850 на 256,али не е подобра 8600 GTS на 512? и иначе сто значи на колку мега е? ја знам дека тоа е на колкава резолуција ке ја играш! 512 се за 1600x1200,така?

:wtff: Земи си ја Sapphire HD3850 256MB GDDR3 и око да не ти трепне, а најјака 8600 GTS 512MB не е ни 70% од 3850.

BTW 386ка потписот ти е закон :LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

Taz

Intern
18 февруари 2008
31
1
Изгледа ке ја зимам 3850 (фала за сите совети)! А за старава nVidia Ge Force 6200 TC на 256 да ја продавам или ке ми се смеат луѓе?
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
А која 3850 ја зеде со 256 или 512 мб?
Зошто да ти се смејат можеби има некој со слаб цпу со агп слот што има да речеме mx440 каде би му дошло добро твојата, ама се е тоа теорија, ама во секој случај можеш да се обидеш.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
па да речеме окулу 1000-1200 ден. и иначе е со PCI -E.


Нешто ја не побркав ми дојде зош е поостара, ама сега зош е pcx потешко би ти идела зош ситњ горедоле имаат слична таква или појака, освен тие што немааат :bravo:
 

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
676
ati nudi najdobar odnos cena/performansi

Najdobar izbor bi ti bil da zemes sapphire x1950 pro ili 3850 od istiot proizvoditel.Mislam deka 3850 256MB e 9200 den vo Anhoch.No vredi za parite.:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,109
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно