1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Aјде да ве видам колеги

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од bruteforce, 10 Февруари 2011.

1. bruteforce

bruteforce
    Intern

153
    5
    12 Април 2010
    денес најдов еден интересен сајт кој се вика http://www.pythonchallenge.com. немора да се користи само пајтон може и со друг јазик ама ептен е интересно. даваат некои загатки кои треба да ги решиш за да дојдеш до url-то на наредната загатка. закон а:p
    пробајте и видете па ќе ви стани јасно за што ви зборувам. поздрав

2. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,433
    25,124
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Off Topic
    @bruteforce ти ли ми бараше материјал за микро-процесори...ми се избришале приватните пораки не се сеќавам кој беше.

3. SkyDriver

SkyDriver
    Intern

61
    10
    18 Јули 2009
    Едит: упс грешка.
    Инаку ова чудово интересно е, ама има многу за мислење, не е за во 4 насабајле :)
    Ако имаш некои класични задачи за Python пуцај :)

4. gdamjan

gdamjan
    On your way to fame

2,240
    517
    3 Април 2008
    старичко е ова, али многу интересно.. јас на времето стигнав негде до 20то ниво.
    ај кажете кој до каде е

5. bruteforce

bruteforce
    Intern

153
    5
    12 Април 2010
    @fatal1ty
    да јас ти барав и ако имаш било какви други материјали поврзани со компјутерска архитектура и асемблер

јас онака зедов да го разгледам и стигнав до 2 ниво и не мислам да продолжувам бидејќи сега работам нешто друго и немам време да се занимавам со ова. понатаму можеби ќе продолжам. верувам дека ќе му се најде на некого. поздрав:)

Сподели

Вчитување...