1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aјде да ве видам колеги

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од bruteforce, 10 Февруари 2011.

 1. bruteforce

  bruteforce
  Intern

  153
  5
  12 Април 2010
  денес најдов еден интересен сајт кој се вика http://www.pythonchallenge.com. немора да се користи само пајтон може и со друг јазик ама ептен е интересно. даваат некои загатки кои треба да ги решиш за да дојдеш до url-то на наредната загатка. закон а:p
  пробајте и видете па ќе ви стани јасно за што ви зборувам. поздрав
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,433
  25,124
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Off Topic
  @bruteforce ти ли ми бараше материјал за микро-процесори...ми се избришале приватните пораки не се сеќавам кој беше.
   
 3. SkyDriver

  SkyDriver
  Intern

  61
  10
  18 Јули 2009
  Едит: упс грешка.
  Инаку ова чудово интересно е, ама има многу за мислење, не е за во 4 насабајле :)
  Ако имаш некои класични задачи за Python пуцај :)
   
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,240
  517
  3 Април 2008
  старичко е ова, али многу интересно.. јас на времето стигнав негде до 20то ниво.
  ај кажете кој до каде е
   
 5. bruteforce

  bruteforce
  Intern

  153
  5
  12 Април 2010
  @fatal1ty
  да јас ти барав и ако имаш било какви други материјали поврзани со компјутерска архитектура и асемблер

  јас онака зедов да го разгледам и стигнав до 2 ниво и не мислам да продолжувам бидејќи сега работам нешто друго и немам време да се занимавам со ова. понатаму можеби ќе продолжам. верувам дека ќе му се најде на некого. поздрав:)
   

Сподели

Вчитување...