• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aion: The Tower of Eternity

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bliznako

Intern
17 октомври 2008
2
0
Уште пред да почнам, да нагласам дека играта е MMORPG, ја издава NC Soft, кој кај нас е релативно познат по Lineage II (знам дека доста луѓе кај нас ја играа, иако на приватни сервери...).

Предвидена е open beta во Кореа некаде следниот месец, претпоставувам пред експанзијата на WoW (ако имаат барем малку памет :ha:), а Европа и Северна Америка почеток на 2009.

Еве го и сајтот за "инглиш спикинг фолкс" шо се вика:
http://eu.aiononline.com/en/

А и најпопуларен fansite на англиски:
http://www.aionsource.com/forum/

Играта делува доста поинаку од WoW и WAR, иако доста луѓе би се расправале на темата дека сите нови ММО игри се клонови на WoW.
 

Zeratul

Intern
30 ноември 2008
242
29
Update:

Играта помина низ Open Beta во Кореа, веќе излезе официјално. Сега е закажана бета за Кина, а на почеток на 2009 е предвидена и премиерата за EU/US. Мала асоцијација, бидејќи знам дека доста луѓе играа Lineage II во Македонија, Aion е производ на истата компанија.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно