Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

AIO na 5600x

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
373
369
www.youtube.com
Zdravo, momentalno koristam hyper 212 kuler na 5600x procesor, kulerot e super i si vrsi rabota, ali sakam da smenam na vodeno ladenje posto estetski poubavo mi izgleda.. Sega me interesira sto mislite vie dali vredi da se zemi AIO ili da ostanam so ovoj iskreno ne planiram da pravam upgrade na cpu posto 5600x mi vrsi rabota.. Pisete sto mislite
Fala odnapred
 

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
572
1.402
Битола
Доколку не одиш на R7 5700/5800X3D или R9 5950X или на поновите врвни греачи од синиот тим или црвениот,верувај немаш никаква потреба од нов кулер.

И да смениш од R5 5600х на R7 5800Х3D со тој кулер што го имаш ќе имаш температури не повеќе од 75ц.Секако доколку имаш куќиште со добар проток на возрух.

Јас бев на исто дереџе како ти што си моментално.
Сакав промена,сакав естетика и простор кај матичната да можам да ѓибам без да вадам кулери и рам стикови.
После 1 година сакам-неќам-шоќемие го скршив мразот и запливав во Arctic liquid 3 водите.

Дали вреди?

Ако размислуваш и ти е во план за сменување на платформа на нешто појако како R7 7800X3D[9800X3D]или Intel i7 14700K тогаш вреди овој апгрејд итоа како.
Но доколку одлучиш да останиш на R5 5600X или да направиш апгрејд на R7 5800X3D за да ја исцедиш АМ4 плстформата тогаш немаш потреба да го празниш џебот бадијала кога имаш кулер со моќ до 200w
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.238
Мислења
977.194
Членови
35.549
Најнов член
romejonas01
На врв Дно