Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

AI Tech Summit во Скопје – импресии и заклучоци

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
220
670
www.IT.mk
Викендов во просториите на Македонска Опера и Балет се одржа конференцијата AI Tech Summit, која беше најавена во јавноста уште од пролетта годинава од страна на организаторот TBM Group. Настанот, кој јавноста иницијално го перцепираше како лажна реклама (за ова се пожалија и самите организатори) поради најавените звучни имиња од познати компании како BCG, Google, Microsoft, BBC сепак беше реален настан на кој сите најавени имиња ги споделија своите искуства на сцена пред публика од 300+ посетители од ИТ и бизнис светот.

Она што на настанот му недостигаше во организацијата – систем со картица ала Пиволенд, кафе 120 денари, вода 50 денари, два дена хамбургер за ручек, некоординираност за опслужување на 300+ луѓе, непотребни редици и нервоза, нефункционални презентации и роботи – го надокнади со добри и неколку импресивни говорници кои на сцена ги споделија своите размислувања, искуства и визии за каде се движи сегментот на вештачка интелигенција.

 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.118
Мислења
955.826
Членови
34.517
Огласи
2.321
Најнов член
kristen885
На врв Дно