• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ahhhh me ubi ova forumov...pomagajte!!!

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci se srediv doma sega sakam da go instaliram na mkd.net serverot

mi se pojavi podesuvanje na ftp konekcija

aaaaaaaaaalv6.jpg


podatocite ne se tocni!!!

i sega vnesuvam ftp server,user name i password i mi vika

Unable to connect to FTP server with this combination of details.


kade gresam!!!!!!!!!!
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Не може да се прескокне овој чекор? На повеќето скрипти е optional. Ќе можеш FTP трансфер да си правиш преку некое десктоп програмче.
И што си фатил работа со мкд.нет, и тоа што чини, таму не чини.
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Не може да се прескокне овој чекор? На повеќето скрипти е optional. Ќе можеш FTP трансфер да си правиш преку некое десктоп програмче.
И што си фатил работа со мкд.нет, и тоа што чини, таму не чини.


pa dobra im e domainot ne za drugo....a ne ne mozam da go preskoknam toj cekor....ajde use edno prasanje...moze li da instaliram forum preku FTP klient? momentalno go koristam filezilla
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Може да. Качи ги сите фајлови и терај си инсталација. Само не користи Filezilla, не е добра за качување на многу фајлови, мене ми ги качуваше до половина некои и после се јавуваа секакви проблеми.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
MKD.net спамираа на форумов и ги обвинуваа членовите дека тие се криви за сите проблеми што ги имаат со МКД нет, така да, најдобро на нивниот форум за поддршка да се обратиш.
Јас немам намера да разгледувам било што во врска со мкд нет.
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
така да, најдобро на нивниот форум за поддршка да се обратиш.

Јас добив бан на тој форум, бидјќи фино лепо си прашав 3-4 работи коишто тие не знаеа да ми ги одговорат.
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Може да. Качи ги сите фајлови и терај си инсталација. Само не користи Filezilla, не е добра за качување на многу фајлови, мене ми ги качуваше до половина некои и после се јавуваа секакви проблеми.

barav kako da instaliram so FTP klient ali ne uspeav...ajde nekoja poblisku ako moze da se objasni
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
MKD.net спамираа на форумов и ги обвинуваа членовите дека тие се криви за сите проблеми што ги имаат со МКД нет, така да, најдобро на нивниот форум за поддршка да се обратиш.
Јас немам намера да разгледувам било што во врска со мкд нет.

Tokmu taka kako sto kaza :bravo:
 

Kuzma

Баниран/a
18 јуни 2008
52
0
gamingmk.org
Јас добив бан на тој форум, бидјќи фино лепо си прашав 3-4 работи коишто тие не знаеа да ми ги одговорат.

Туку така не се добива бан, ја сум член таму уште кога се создаде овај бесплатен хостинг, имам до сега 100000 прашања поставено и на форумот и на мсн имам правено муабет со главниот што е, па немам добиено бан, односно блок на мсн.


Мац-уфс а да пробаш со CuteFTP?
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
не ги знам од мкд но гледам дека тука се отворени многу теми
зошто е така сами запрашајте се

не ни планирам да отворам акаунт таму

а за споредите само да ви кажам како е во странство
имаат live chat 24/7 дури и мене неколку пати ми се има десено да заглавам нешто и според нивно време во 4-5 наутро да ги прашам во рок од 5-10 мин ми го решат проблемот

а не верувам дека кај нас е така без разлика платено или бесплатно
сие наведуваат 24/7 техничка подршка а им треба мин еден ден па и повеке да ги најдеш е добро со тикети може некако да виде работа но овака :ua:

ете зошто нема да не биде
а проблемот не се трудам да ти ни помогнам
од мкд.нет треба да си вработат постручен кадар
а не вака сите кои се регистрираат таму да имаат проблеми
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.130
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно