• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Agencija ili frelancer dizajner za dizajn na personalen blog?

Sebastijan83

Intern
10 февруари 2011
2
0
Здраво на сите,
Пофалби за форумот,одлична база на иформација...најдобар од ваков тип кај нас:)

Ми треба веб адреса,линк од некое графичко студио или портфолио од самостоен графички дизајнер за изработка на блог.Да биде од Македонија.Доколку има оставете линк:)ќе контактирам со него за тоа што ме интересира а и сакам да погледнам нешто од тоа што го има работено.Пожелно е да се разбира во хтмл кодирање,зошто сакам на блоггер платформа да биде...едноставна е а сепак со добар дизајн може да изгледа профи :)имам готови веб елементи,илустрации и сл...значи само кодот да го состави.

Гледав и истражував на нет,тема си купив за 12 $,тоа што го нуди блоггер а и тие што се фри не ми се свиѓаат.Нешто минимал дизајн сакам,како што кажав графика и елементи имам спремано и готов темплате,само да се извршат корекции внатре во самиот код...Доколку има таков,постирајте ми линк да прашам колку ќе ме чини услугата и да уточниме некои нешта.

Овде најдов уникатни дизајни на блогови кои ми оставија впечаток...http://blogdesignheroes.com/
 

Sebastijan83

Intern
10 февруари 2011
2
0
Дечки,ви благодарам многу...искрено не ни знаев колку добри дизајнери имаме.Погледнав и ќе контактирам со некој деновиве...здравје кога ќе биде се готово и по мој вкус може и ќе го презнетирам проектот тука :)...фала уште еднаш многу.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,178
Мислења
879,638
Членови
30,805
Најнов член
-Lucy-
На врв Дно