1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Афтермаркет кулер за и3

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од DACIA, 15 ноември 2019.

 1. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  74
  77
  5 Јули 2015
  Машко
  Дечки препорачајте кулер за и3-8100. Не ми грее, но е многу бучен овај шо дојде со него т.е оригиналниот сток кулер.
  Не мора да е кизне шо, колку да не ми прај бука при load.
  До 1500 ден. Значи не ми треба high-end, туку основен некој и барем со лед перка :D Боја не е битна.
  Неможам да се одлучам измеѓу Gammax 300/400 Cooler Master Hyper H411R и остали./
   
 2. krema

  krema
  Professor

  9,837
  9,517
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ледот да биде RGB или еднобоен?
   
 3. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  823
  1,384
  12 Септември 2013
  Машко
  Смени му профил во биосот за мод на вртење.
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...