1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

After market cooler ili liquid cooler ?

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од bokirulz, 9 Април 2020.

1. Mao

Mao
    On your way to fame

1,150
    702
    5 Јуни 2007
    Машко
    А го реши проблемот некако ?

2. comakot

comakot
    Gaining Experience

281
    163
    23 Февруари 2017
    Машко
    Во биос исклучив све за ауто турбо или boosting, и реши проблем, сега го терам на 4.2mhz со 1.28v супер си е со температура нема спајкови некој да крева температура (освен во игри нормално)

3. gOJDO

gOJDO
    Epic

9,695
    14,341
    23 Јануари 2008
    диско денсер
    Arctic Freezer eSports 34 Duo е квалитетен и тивок кулер со 2x120mm фанови кој изгледа одлично и ќе ти заврши комплетно работа за неверојатни 2300 денари.

На deadpool му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dariuus

dariuus
    Gaining Experience

35
    53
    19 ноември 2018
    Машко
    Ако си за Air Cooler би ти препорачал да земеш од Be Quiet! зависи ако ти се даваат пари земи некој од Dark Rock серијата ама и Pure Rock не е лош само шо има сив heatsink ако ти менува нешто

На smole му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rikimaru

Rikimaru
    Practice makes perfect

1,115
    1,370
    26 Март 2016
    Даскал

View: https://www.youtube.com/watch?v=7VzXHUTqE7E&t=329s

еве баш на муабетот ново видео вчера излезе. Гледајте го цело. Steve е најтехнички спремен и најдетален и најтемелен во анализите од сите други на youtube.

Гледајте од 19:00 сумира за air vs liquid.

Последна промена: 11 Април 2020
  6. JellyfitzDMT

JellyfitzDMT
    Intern

59
    25
    19 Февруари 2020
    Машко
    Некоја алтернатива за 1000-2000мкд за сток кулерот што ми оди со R5 2600X? Од Анхоч по могуќност

7. PeGi998

PeGi998
    Gaining Experience

78
    116
    3 oктомври 2018
    Машко
    Земав гамахх в2 ргб пред една недела за р5 2600. 1690 денари е во анхоч. 30 степени намали температура од сток и е доста потивок. Ме нервира тоа што АМД процесориве имаат спајкови чести, зборуваше и некој друг во друга тема за ова. Претивко е една минута и на хром седи на 30 степена. И има моментален спајк до 50 степена и одма се враќа назад на 30. За тоа време кулерот убрзува и станува бучен 20тина секунди. Инаку сум презадоволен од кулерот ама ако има некој да помогне за ова би бил благодарен :)

Едит: во оваа тема бил муабетот :)

Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација

На JellyfitzDMT му/ѝ се допаѓа ова.
  8. JellyfitzDMT

JellyfitzDMT
    Intern

59
    25
    19 Февруари 2020
    Машко
    Фала, иначе ретардиран е процесорот што се тиче температурите, клоковите и волтажата. На десктоп ми седи со 1.4v+, а во игри не оди над 1.375v. Idle температурите исто така се чудни и непредвидливи, а и клокот што често оди до 4ghz без посебна причина.

Инаку со галамата незнам каков е случајот кај мене, доле ми е куќиштето и често сум со слушалки.

9. Mao

Mao
    On your way to fame

1,150
    702
    5 Јуни 2007
    Машко
    Замисли како ми е мене со куќиштето до глава. Згора на тоа ставив потивки кулери на радијаторот претходните беа ужас. Не гледам друго решение освен да му шибнам нај оверкил ладење со хитсинк за да се намали галамата.

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

10. JellyfitzDMT

JellyfitzDMT
    Intern

59
    25
    19 Февруари 2020
    Машко
    Хаха, стаи го доле негде под маса... мора да има начин.

Слични теми
  1. zipi123
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    293
  2. Bozoo
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    533
  3. SiPy`