1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

After market cooler ili liquid cooler ?

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од bokirulz, 9 Април 2020.

 1. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,150
  702
  5 Јуни 2007
  Машко
  А го реши проблемот некако ?
   
 2. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  281
  163
  23 Февруари 2017
  Машко
  Во биос исклучив све за ауто турбо или boosting, и реши проблем, сега го терам на 4.2mhz со 1.28v супер си е со температура нема спајкови некој да крева температура (освен во игри нормално)
   
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,341
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Arctic Freezer eSports 34 Duo е квалитетен и тивок кулер со 2x120mm фанови кој изгледа одлично и ќе ти заврши комплетно работа за неверојатни 2300 денари.
   
  На deadpool му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  35
  53
  19 ноември 2018
  Машко
  Ако си за Air Cooler би ти препорачал да земеш од Be Quiet! зависи ако ти се даваат пари земи некој од Dark Rock серијата ама и Pure Rock не е лош само шо има сив heatsink ако ти менува нешто
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,115
  1,370
  26 Март 2016
  Даскал

  View: https://www.youtube.com/watch?v=7VzXHUTqE7E&t=329s


  еве баш на муабетот ново видео вчера излезе. Гледајте го цело. Steve е најтехнички спремен и најдетален и најтемелен во анализите од сите други на youtube.

  Гледајте од 19:00 сумира за air vs liquid.
   
  Последна промена: 11 Април 2020
 6. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  59
  25
  19 Февруари 2020
  Машко
  Некоја алтернатива за 1000-2000мкд за сток кулерот што ми оди со R5 2600X? Од Анхоч по могуќност
   
 7. PeGi998

  PeGi998
  Gaining Experience

  78
  116
  3 oктомври 2018
  Машко
  Земав гамахх в2 ргб пред една недела за р5 2600. 1690 денари е во анхоч. 30 степени намали температура од сток и е доста потивок. Ме нервира тоа што АМД процесориве имаат спајкови чести, зборуваше и некој друг во друга тема за ова. Претивко е една минута и на хром седи на 30 степена. И има моментален спајк до 50 степена и одма се враќа назад на 30. За тоа време кулерот убрзува и станува бучен 20тина секунди. Инаку сум презадоволен од кулерот ама ако има некој да помогне за ова би бил благодарен :)

  Едит: во оваа тема бил муабетот :)

  Испратено од MI 9 преку IT.mk форум апликација
   
  На JellyfitzDMT му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  59
  25
  19 Февруари 2020
  Машко
  Фала, иначе ретардиран е процесорот што се тиче температурите, клоковите и волтажата. На десктоп ми седи со 1.4v+, а во игри не оди над 1.375v. Idle температурите исто така се чудни и непредвидливи, а и клокот што често оди до 4ghz без посебна причина.

  Инаку со галамата незнам каков е случајот кај мене, доле ми е куќиштето и често сум со слушалки.
   
 9. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,150
  702
  5 Јуни 2007
  Машко
  Замисли како ми е мене со куќиштето до глава. Згора на тоа ставив потивки кулери на радијаторот претходните беа ужас. Не гледам друго решение освен да му шибнам нај оверкил ладење со хитсинк за да се намали галамата.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 10. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  59
  25
  19 Февруари 2020
  Машко
  Хаха, стаи го доле негде под маса... мора да има начин.
   
Слични теми
 1. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  293
 2. Bozoo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  533
 3. SiPy`

  Продадено CPU, MB & Liquid Cooler

  SiPy`, 27 Март 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  843
 4. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  330
 5. Ulrezaj
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  303
Вчитување...

Сподели

Вчитување...