1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Afox GT 440

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Andrei, 23 Февруари 2016.

Тагови:
 1. Andrei

  Andrei
  Intern

  5
  0
  22 Февруари 2016
  Машко
  Студент
  Графичката е купена во конфигурација од сет во 2012. Купив нова и сакам да се ослободам од оваа. Некој ако може да каже по колку се продаваат моментално?
   
 2. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,002
  1,253
  9 Јуни 2015
  Машко
  Ако е DDR3, ~1300, ако е GDDR5, ~1800
   
  На Andrei му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,631
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Пиши точен модел, слика, има HDMI/DVI, колку РАМ и слично?

  Инаку цените отприлика се тие од претходното мислење.
   
  На Andrei му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Andrei

  Andrei
  Intern

  5
  0
  22 Февруари 2016
  Машко
  Студент
  DDR3, 1 Gb VRAM има HDMI VGA DVI-D или I не сум баш сигурен. Не верував дека постои GDDR5 па затоа не наведов детали. Во секој случај фала и ке видам што ке извадам од неа.
   
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,706
  14,439
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1000
   
  На Andrei му/ѝ се допаѓа ова.
 6. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,157
  4 Јули 2013
  1000
   
  На Andrei му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,753
  9,462
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ako e low profile moze da ti ja zemam, ne mora plockata da i e low profile. Daj slika koja varijanta e pls.
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
 9. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,157
  4 Јули 2013
  Oваа треба да е нема друга.
   
 10. Andrei

  Andrei
  Intern

  5
  0
  22 Февруари 2016
  Машко
  Студент
 11. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  696
  663
  22 Април 2013
  Машко

Сподели

Вчитување...