1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Affiliate веб-сајтови и исплати во Македонија

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од GodfatheRzy, 8 Април 2020.

1. GodfatheRzy

GodfatheRzy
    Intern

2
    0
    7 Април 2020
    Машко
    Здраво, сакам да прашам дали некој од вас активно се занимава со Affiliate маркетинг и на кој начин ги добивате вашите исплати?
    Односно, кои веб-сајтови за affiliate маркетинг и кои платформи за исплати (трансакции) ги користите?

2. Mr.Jack

Mr.Jack
    Gaining Experience

622
    352
    9 Февруари 2008
    Јас активно се занмавам со афилиејт маркетинг 2+ години. Најчесто користам PayPal зашто само тоа им е опција на повеќето мрежи со кои работам

Некои мрежи како cj.com, shareasale.com, impact.com, amazon, дозволуваат и наплата преку Payoneer или bank transfer.

3. goran2601goran

goran2601goran
    Intern

1
    0
    6 ноември 2018
    Машко
    Како може исплата преку амазон,некој нека каже подетално,освен со чек,нашата земја ја нема во опција за банк трансфер

4. GodfatheRzy

GodfatheRzy
    Intern

2
    0
    7 Април 2020
    Машко
    Ке те замолам за уште неколку информации.
    PayPal нели нема во МК?
    Јас имам акаунт пред околу 5-6 години на PayPal, во моментов сум во процес на profile info recovery. Како и да е, доколку успеам да го вратам, дали ќе можам да го користам и како? Пошто незнам на која држава ми е регситриран, неможам точно да се сетам.
    И друга опција. Сакам да го избегнам начинот на добивање исплати преку Чекови на ClickBank. Доколку извадам Peyoneer картица дали ќе можам да ги пополнам информациите за Peyoneer. Ги бара следниве информации:

Direct Deposit Information -
    *Bank Country:
    *Bank City:
    *Bank Name:

Фала ти однаред.

5. BadGirl007

BadGirl007
    Intern

155
    40
    3 oктомври 2018
    Женско