• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Affiliate веб-сајтови и исплати во Македонија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GodfatheRzy

Intern
7 април 2020
2
1
Здраво, сакам да прашам дали некој од вас активно се занимава со Affiliate маркетинг и на кој начин ги добивате вашите исплати?
Односно, кои веб-сајтови за affiliate маркетинг и кои платформи за исплати (трансакции) ги користите?
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
694
441
Јас активно се занмавам со афилиејт маркетинг 2+ години. Најчесто користам PayPal зашто само тоа им е опција на повеќето мрежи со кои работам

Некои мрежи како cj.com, shareasale.com, impact.com, amazon, дозволуваат и наплата преку Payoneer или bank transfer.
 
6 ноември 2018
1
0
Како може исплата преку амазон,некој нека каже подетално,освен со чек,нашата земја ја нема во опција за банк трансфер
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

GodfatheRzy

Intern
7 април 2020
2
1
Јас активно се занмавам со афилиејт маркетинг 2+ години. Најчесто користам PayPal зашто само тоа им е опција на повеќето мрежи со кои работам

Некои мрежи како cj.com, shareasale.com, impact.com, amazon, дозволуваат и наплата преку Payoneer или bank transfer.
Ке те замолам за уште неколку информации.
PayPal нели нема во МК?
Јас имам акаунт пред околу 5-6 години на PayPal, во моментов сум во процес на profile info recovery. Како и да е, доколку успеам да го вратам, дали ќе можам да го користам и како? Пошто незнам на која држава ми е регситриран, неможам точно да се сетам.
И друга опција. Сакам да го избегнам начинот на добивање исплати преку Чекови на ClickBank. Доколку извадам Peyoneer картица дали ќе можам да ги пополнам информациите за Peyoneer. Ги бара следниве информации:

Direct Deposit Information -
*Bank Country:
*Bank City:
*Bank Name:

Фала ти однаред.
 

C-Daes

Intern
1 септември 2020
1
0
Nov sum so Amazon Affiliates, kolku sto vidov edinstvenata opcija za MKD e preku payoneer, ali pak moras da se vrzes preku nekoja od nasite banki, ke ti baraat koga ke potpolnuvas vo Payoneer.ne deka e nesto naj naj, doznav deka naplakaat provizija, godisno odrzuvanje na smetkata, i nakraj ke mora da se plati danok (UJP)..
Jas imav(imam )Drug problem, neznam dali tocno gi vnesov podatocite u Amazon za TAX INFORMATION .nesto barav tutoriali ali nisto konkretno, ako ima NEKOJ neka pusta.
 

Mimi44

Intern
15 декември 2020
6
0
Здраво преку што се врши испаќањето и дали има некој заработено од оваа?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,983
Мислења
854,191
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно