• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

АДСЛ без телефон?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Godzilla

Intern
3 јануари 2008
1
0
Zdravo me interesira dali moze da stavam nekoi od adsl paketite na ONnet i MTnet so isklucen telefon?
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
teska rabota :) za mtnet znam deka ne moze a za onnet neznam ali izglea nema da moze za adsl u sekoj slucaj ti treba telefonska linija
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
ADSL врската оди преку телефонска жица. Без телефон не можеш да ставиш (барем кај нас сигурно).
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Мора да имаш телефонска линија.. Евентуално, телефонот може да ти биде исклучен во еден правец (ќе плаќаш околу 200 денари месечна претплата), така е кај мене :)
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Знам дека преку оннет може да имаш телефон на pri paid и да ставиш адсл. За тоа како функционира не сум точно запознаен.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно