• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Adsense vo Joomla! 1.x.x ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Forumko

Intern
14 октомври 2008
351
3
Znaci naslovot kazuva se... Kako da postavam adsense kod vo joomla 1.0/1.5, po moznost da bide vo header... i od stranite nekade pod Login Form, Statistics itn itn... (btw ako ne e za tuka temata premestete i sry)

Pomagajte...
 

jons

Intern
8 ноември 2008
10
1
можеш и директно во темплејтот да ги вметнеш кодовите
зависи кај сакаш да ти се појавуваат рекламите
само стави ги на повидно место
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,896
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно