1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

adsense поставување на кампања

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од koki, 20 Март 2017.

 1. koki

  koki
  Gaining Experience

  250
  133
  3 Март 2010
  Здраво може некој да ми помогне како дапоставам реклама на adsense. Значи ми терба камања со која што јас ќе платам за рекламата, а не да печалам од истата. Читав како се прави само my ads табот ми е исклучен...
  Акаунтот ми е нов и е на фирма....Треба да чекам некое време за одобрување или некој друг е проблемот.
   
 2. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,155
  718
  8 Мај 2010
  Машко
  Тебе ти треба Adwords. За тоа треба малце повеќе истражување и тестирање со оглед на тоа што сметам дека прв пат се среќаваш со овие услуги.
   
  На roko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. roko

  roko
  Intern

  8
  0
  15 Јануари 2009
  Да, тоа се прави преку adwords.google.com
  Читај и истражувај многу за да имаш позитивни резултати.
   
 4. koki

  koki
  Gaining Experience

  250
  133
  3 Март 2010
  Ок. фала ви, немам време на учам и истражувам.
  Дај препорачајте ми некоја наша агенција што се занимава со тоа или некој проверен фриленсер.
   
 5. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,155
  718
  8 Мај 2010
  Машко
  Може подетално да ми пшеш по ПП зашто се одлучуваш за Adwords а не за платена реклама на Facebook? Кој ти е целниот резултат како и публика...
  Можеш и на мејл: aleksandar(at)ibiz.mk.
   

Сподели

Вчитување...