Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Адсенсе без одобрување

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
470
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво на сите
Ме чуди оваа како индијанец,имаа реклами од адсенсе без да го одобрат и нели не е дозволено плус да се користат и други реклами адс кои не дозволува адсенсе повеќе.
На кој начин го напрвил тоа ??
Јас се мачам за содржина да направам во форумот да соберам трафик,а тој се од прва
Еве линк од страна што најдов
Некое искуство експерт
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.147
31.639
kalco.ru
Треба да читаш , многу да читаш и да се посветиш за да сватиш како функционира гугл рекламирањето
 

rootismyhome

Intern
10 април 2021
33
30
Индијанците секогаш имале повеќе права. Мислам дека Гугл им должи земја што им ја земале порано а сега има дата центри, и сега им враќа вака.

Ја знаеш изреката, диви запад, повлечи паралела, нема ред кај нив.
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
951
1.063
Skopje
Ништо нема да ти смени дали ќе ти одобрат или не. Ако веќе се одлучуваш да тераш блогови/форуми, гледај прво изгради некаква заедница или гледај како да носиш трафик на вебот. И тој трафик, да биде колку-толку квалитетен.

Без константни 3,000/5,000 луѓе дневно, нема ни 5еур да правиш. Така да, ориентирај се како да го изградиш вебот па после ќе бркаш реклами.
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Спрема Google

"We do allow affiliate or limited-text links. If your ad network already displays Google ads on your pages, you can still join AdSense and run ads on your site through our program. However, as per our valuable inventory policy, you may not place more ads than content on your page."

Значи треба да има повеќе контент од реклами и може да стави.
 

tomi

Sensei Модератор
16 април 2007
9.866
3.802
Скопје
Не се надевај многу од гоогле нема пари ако немаш голем трафик, а за да имаш голем трафик треба да имаш веќе готово SEO или некој youtube, instagram или друго нешто големо за да може да влезат амери што поеке, се друго малце се плаќа и нема математика, у принцип скоро сите платформи кој се како гоогле адсенсе бараат да имаш 90 посто амери само кај нив се парите и кликот е исплатлив се друго е тапкање во место со години

Доколку ти треба помош со трафик пиши ми ПП па ќе се договараме.... Располагам со голем трафик сорс, реален исфилтриран без ботови....Само не очекувај дека тоа нешто е ефтино... од 7-10$ e CPM за америка
Мислењето е автоматски споено:

Здраво на сите
Ме чуди оваа како индијанец,имаа реклами од адсенсе без да го одобрат и нели не е дозволено плус да се користат и други реклами адс кои не дозволува адсенсе повеќе.
На кој начин го напрвил тоа ??
Јас се мачам за содржина да направам во форумот да соберам трафик,а тој се од прва
Еве линк од страна што најдов
Некое искуство експерт

Овие како што ги истражив не постојат никаде на планетава земја од каде им доага трафикот нема никаков беграунд позади нивниот сајт... 99 посто работат Black SEO со платен трафик прават арбитража на Google Adsense, и сакаш верувај сакаш не за Google Adsense нема подобри од индици, нема цака што не ја знаат, тоа е чудо али премногу знаат


ако нешто повеќе те интересира што е арбитража повели: линк ( иако пишува дека е за 2021 не верувај од 2019 текстот не е променет само менуваат година али у принцип главното тоа е тоа ќе го сватиш само што веке ништо не е ефтино како во 2019)
 
Последна промена:

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
470
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Не се надевај многу од гоогле нема пари ако немаш голем трафик, а за да имаш голем трафик треба да имаш веќе готово SEO или некој youtube, instagram или друго нешто големо за да може да влезат амери што поеке, се друго малце се плаќа и нема математика, у принцип скоро сите платформи кој се како гоогле адсенсе бараат да имаш 90 посто амери само кај нив се парите и кликот е исплатлив се друго е тапкање во место со години

Доколку ти треба помош со трафик пиши ми ПП па ќе се договараме.... Располагам со голем трафик сорс, реален исфилтриран без ботови....Само не очекувај дека тоа нешто е ефтино... од 7-10$ e CPM за америка
Мислењето е автоматски споено:Овие како што ги истражив не постојат никаде на планетава земја од каде им доага трафикот нема никаков беграунд позади нивниот сајт... 99 посто работат Black SEO со платен трафик прават арбитража на Google Adsense, и сакаш верувај сакаш не за Google Adsense нема подобри од индици, нема цака што не ја знаат, тоа е чудо али премногу знаат


ако нешто повеќе те интересира што е арбитража повели: линк ( иако пишува дека е за 2021 не верувај од 2019 текстот не е променет само менуваат година али у принцип главното тоа е тоа ќе го сватиш само што веке ништо не е ефтино како во 2019)
Другари иако ме одбија 5 пати, дознав еден трик може и без трафик се збркав,значи може и на македонски страни без проблем.
Го сменив header.php каде стои кодот од адсенсе и добив approved,што немам ич трафик и постови,сега ми пишува earnings low ми треба Код.
Најпрвин благодарам на форумот упорност упорност секоја работа треба.
Screenshot_20211024-000153.jpg
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.548
1.686
Другари иако ме одбија 5 пати, дознав еден трик може и без трафик се збркав,значи може и на македонски страни без проблем.
Го сменив header.php каде стои кодот од адсенсе и добив approved,што немам ич трафик и постови,сега ми пишува earnings low ми треба Код.
Најпрвин благодарам на форумот упорност упорност секоја работа треба.
Погледнете го атачментот 105470

Ништо не те сфатив ама честито нека е!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.106
Мислења
955.562
Членови
34.510
Огласи
2.315
Најнов член
IreneBall
На врв Дно