Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

AdSense ad Serving limit бришење

DeeJayZone

Gaining Experience
3 ноември 2008
165
99
deejay.blog.hr
1. Од кои земји ти се посетителите?

2. Си забележал ли нешто сомнително на веб страната во последниот период?

3. Дали си правел некои далавери со web traffic-от (платени ботови, лажни посети, итн...)?

Од АдСенс те лимитирале поради сомнителни активности на веб страната (посети, кликови на реклами...).
Известувањето не можеш да го избришеш.

Креирај добри веб содржини.
Блокирај посетители од сомнителни земји.

Со време, блокадата ќе престане (или ќе добиеш можност за жалба).
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Овој акаунт работел нормално па бил блокиран или е нов адс акаунт и чекаш да го одобрат?
одобрен е од адсене,некој ако може да го тргне оваа ad serving limit,ќе си платам,не е нов,верификуван е,има хејтери,кои кликаат на рекламите,денес ако имам време треба форумот малку да го средам Screenshot_2022-09-29-09-17-20-479_com.android.chrome.jpg
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.716
3.569
Balkan77 со содржина нула за еден месец 580 евра, јас би рекол ботови.
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
960
1.064
Skopje
Освен ако не најдеш вработен од Гугл, нема како некој да ти го „тргне“.

Ова ти е 99.9% од инвалид трафик кој клика на реклами. Ако посетеноста на вебот ти е минимална а кликовите се во ваздух, гугл одма го регистрира тоа. И не правиме муабет за 5/6 клика, збориме како сликава погоре, на 792 прегледи од страна на Канадски посетители ти имаш 330 кликови. Знаеш ли колку многу е тоа?

Плус:
Австралија - 198 со 65 кликови
Белгија - 228 со 85 кликови

Ти имаш 40/45% конверзија од посетители во кликови на реклама. Пренабилдано ми изгледа.

пс: Сеа ти го отворив форумот. 90% од објавите се направени од вас (админите) а имаш вкупно 16 регистрирани корисници. НЕМА ТЕОРИЈА да имаш посетеност како што ти покажува на Адсенс а уште помалце да имаш толку кликови/заработка. И не верувам дека ќе ти го вратат акаунтот, изгорен ти е. Ова не е недоразбирање, апла се приметува дека си го форсирал со кликови.

Screenshot_1.jpg
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com
Јас на 1к посети имам еден клик. И тоа некој се заебал лол.Штом е веќе тој акаунт флегнат, нема што да правиш. Чекај. Џабе нудиш пари гугл не работи така. За месец-два остај го да се нормализира трафикот и ќе се тргне тоа само. Голема е веројатноста да не ти ги исплатат фејк кликовите.

А сега гледам дека имаш Warez на форумот. Тоа е директно забрането во ToS, EULA И сите други документи што ги прифаќаш од гугл.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.219
Членови
35.392
Најнов член
gegert33
На врв Дно