1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Adsens vadenje pari

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Palankaa, 4 Февруари 2019.

 1. Palankaa

  Palankaa
  Intern

  3
  0
  22 Септември 2018
  Машко
  Zdravo so novive zakonski izmeni kolku treba da se plaka za parite sto gi vadime od adsens na bankarska smetka i kako odi postapkata so akontacija mesecno ili na kraj od godinata?
   
 2. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Се пријавуваш на е-пдд, за секој нов прилив од банка бараш 743 образец, го пополнуваш и внесуваш секој посебно, и си плаќаш, месец за месец. само што наместо 6-7% како што беше до лани сега е 15%... има веќе тема отворена со оваа проблематика, побарај ја но воглавном тоа е тоа за сите приливи кој стигаат а не се плата на секој од нас
   
Слични теми
 1. Soldier
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,297
 2. sp1on
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,470
 3. Mayson
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,631
 4. DonFrozex
  Одговори:
  44
  Прегледи:
  5,376
 5. Nestoro
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  218
Вчитување...

Сподели

Вчитување...