1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ads на македонски портал

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од DJ_Shark, 26 Мај 2016.

 1. DJ_Shark

  DJ_Shark
  Intern

  2
  0
  4 Јануари 2011
  Здраво,

  Отвараме портал на македонски јазик па ме интересира дали некој има искуство со додавање на Ads (pay per click) и слично бидејќи AdSense не подржува македонски јазик.

  Доколку некој има искуство со нешто друго, нека сподели.

  Ви благодрам!
   
 2. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,111
  655
  8 Мај 2010
  Машко
  Можете да ги пробате: https://easyplatform.com и http://adtradr.com/
  Првите имаат канцеларија во Македонија и ги имам видено на повеќе македонски страни. Вторите имам видено само македнски реклами преку нив.
   
 3. DJ_Shark

  DJ_Shark
  Intern

  2
  0
  4 Јануари 2011
  Ти благодарам Александар
   
 4. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  601
  319
  9 Февруари 2008
 5. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  178
  27
  10 ноември 2017
  Машко
  Здраво на сите нескам да започнам нова тема.
  Може некоја идеја да ми даде дали македонски реклами можат да се стават на веб-сајт (wordpress,blogspot), сакам да ставам во еден блогспот доменот ќе биде купен,доколку може другари да успее да ставам македоснки реклами ќе ви бидам благодарен :)
   
 6. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  27
  16
  9 ноември 2016
  Машко
  Дечки пред да почнете со македонски трафик, треба да знаете дека тој носи доста ниска заработка односно 1000 прегледи носат 0.1 усд (не сум баш сигурен но одприлила е тука некаде беше заработката а неверувам да има пораснато) што значи дека со 10.000 прегледи носат 1 усд...

  Бесплатен домен, големиве компании нема да ти одобрат...
   
 7. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  178
  27
  10 ноември 2017
  Машко
  hehheeheh ме киллна од 1000 прегледи адсенсе носи 6$. :)
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  27
  16
  9 ноември 2016
  Машко
  Биди по јасен, ништо не те разбрав?
   
 9. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,207
  4,655
  21 Јануари 2009
  Јас ќе ти појаснам.
  @BlackOuttheWoRlD е активен во последно време, и цело време мисли дека он знае сѐ а всушност има многу дупки и погрешни сфаќања.
  Во случајов, @BlackOuttheWoRlD не искористи интерпункција и затоа не можеш да го сфатиш.
  Он исто така проба да протне некоја иронија/сарказам, демек си го „убил“ со доказ.
  Сака да ти каже дека 1000 прегледи носат 6 долари. Што е тотална глупост.
  Од ова се сфаќа дека он поима нема дека профитот од AdSense е различен во однос на тоа од која држава доаѓаат кликањата/прегледите.
   
  На The-spiki, omegaRED, artweb и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  178
  27
  10 ноември 2017
  Машко
  Незнам се ...
  И на ден можеш да заробтиш повеќе 60eur. На website или youtube monetization.
   
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,207
  4,655
  21 Јануари 2009
  Така е.
   
  На Macedonian97* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  27
  16
  9 ноември 2016
  Машко
  Да да, имав јас еден познаник во Google Ireland ми кажуваше за овие работи но ете не сум го разбрал убаво... Извини, грешка сум бил за ова. :cry:
   
 13. Martin Iks

  Martin Iks
  Intern

  27
  7
  7 Мај 2019
  zarabotuvac od internet
  jas sum ekspert za monetiziranje na webstrana i kampanji, so potocno ti treba?

  cpc to se gleda a ne impresions impresions ti e ekstra batali toa
   
 14. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  178
  27
  10 ноември 2017
  Машко
  ме утепа со зборот експерт,колку е точно сеа незнам.
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Martin Iks

  Martin Iks
  Intern

  27
  7
  7 Мај 2019
  zarabotuvac od internet
  10 godini go rabotam toa monetiziranje i slicno pa sea ti vidi ako sakas pomos kazuvaj ako ne ajde pozdrav
   
 16. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  178
  27
  10 ноември 2017
  Машко
  и јас знам да кажам 20 години го работам тоа,покажи дека знаеш,прати слика да видам.
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,145
  23,715
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Доволно е да даде совет или споделување на знаење . Ја со тоа повеќе ќе верувам одклку слики и чуда. А вака само ист моабет врти на празно ко божем ние весла цицаме.
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Martin Iks

  Martin Iks
  Intern

  27
  7
  7 Мај 2019
  zarabotuvac od internet
  i so koga ke vidis? Nudam pomos ne ti baram pari.
   
 19. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  178
  27
  10 ноември 2017
  Машко
  Kasno e veke,koga mi trebase pomos tebe te nemase na forumot.
   
 20. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  50
  64
  29 Јуни 2016
  Машко
  Муабетов.

  [​IMG]
   
  На SiPy` и Pulse им се допаѓа ова.
 21. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  486
  371
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  А, да се зафатите со некоја сериозна работа, па да правите 60 долари од саат наместо тоа? :)
  Понекогаш излегува и помалку од 1000 кликови во саат време...

  Без зафрканции.
   
  На Fatal1ty_ и marv им се допаѓа ова.
 22. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,145
  23,715
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  и ја сум за тоа, но имај на ум дена не секој може да прави 60 долари на саат (читај не секој е софтвер инженер), така да и ваквиот начин е по макотрпен али исплатлив, но моабетов не му место тука ќе избегаме офтопик.

  Како и да е и јас истото го мислам како тебе, бидејќи тоа го работам.
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 23. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  178
  27
  10 ноември 2017
  Машко
  Дојди да видиш,од вебсајт малку,повеќе од youtube.
  Дали знае некој каде кожам да платам за 10к subscribes на yt ми требаат.
  Доколку можете да ми помогнете ит другари да ми ставите по еден суб?
   

Сподели

Вчитување...