• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Adobe Photoshop CS

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Едно од најдобрите нешта на планетава е Adobe Photoshop.... :)))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Доколку имате интересни примероци од Вашата работа во Ps, тука сме.... дајте да видиме :))
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Па не е се во монтажи, може да се направи на пример натпревар за фрактали или компоцизија на позадини, во секој случај...интересна спојка и монтажа (Brad Pit & Vin Diesel)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
a p.s. na sitepoint se sobrani definitivno najdobrite photoshoperi :)
ali vredi da probate... nagradite se dvizat od 100-300$ za logo i od 300-1000+$ za webstrana
:)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
a p.s. na sitepoint se sobrani definitivno najdobrite photoshoperi :)
ali vredi da probate... nagradite se dvizat od 100-300$ za logo i od 300-1000+$ za webstrana
:)
mala ispravka..ne samo photoshoperi tuku ednostavno kazano: dizajneri
zasto ne e se vo photoshop kolku sto mozev da vidam na sajtot, imase i 3d modeliranje imase rabota vo ilustrator i corel, dreamweaver i drugi softveri za web design, print design i animacija...no sepak, informativen post ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
@ DynamicMK

Interesno interesno. Dizajniranje na orginalno logo e navistna edna teshka disciplina i bara ogromna inovativnost.

@ Dark_Crow

Naskoro kje te izvestime za natprevarite. ;-)
 

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
Pa da montaza, fraktali, kompozicii bilo sto samo da e raboteno vo Photoshop a vo toa ja mislam da se stava i Web Design-ot, moe mislenje e da se napravi eden natprevar sto ke ne stimulira site da rabotime nesto vo toa i plus toa ke ni pomogne za da stekneme povise znaenje
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно