• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Adobe InDesign

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

bazebas

Intern
5 мај 2007
24
0
Adobe InDesign i PageMaker - POMOS

Има неокј што работи Adobe PageMaker и InDesign?
Имам проблем со тоа што не можам да внесам формули во InDesign како што беше можно во PageMaker. Имено користам MathType и со CTRL+C и CTRL+v најнормално се прифаќаат во PageMaker, а во InDesign ги гледа како слика.
Ако некој пробал мислам ке ме сватите што сакам да кажам. Ако е нејасно, кажете.
Има некој решение за формулите да можат нормално да се внесуваат во InDesign?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

bazebas

Intern
5 мај 2007
24
0
Добро бе луѓе никој не репоти PageMacker и книги во кои има математички формули?
 

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,794
1,938
Добро бе луѓе никој не репоти PageMacker и книги во кои има математички формули?
едно другарче работи тоа ...
и се држи за пм сеуште само заради тоа што добро ги прави формулите
да го прашам цс3 дали ги решава тие проблеми иако мислам дека им беше ставено дека тоа е подобрено (ама колку треба да се провери)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,594
Мислења
824,199
Членови
28,086
Најнов член
martinivs
На врв Дно