• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ADMtek AN983

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
807
691
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
luge ve molam ako mozete da mi najdete drajveri za vista od ADMtek AN983 ethernet controller ve molam bidejki nemozam da se konektiram na net na vistata aj ve molam pomognete mi inace super mi ide vistata ne mi koci ali nemoze da mi ja prepoznae lan kartata ve molam pomognete mi!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,654
Мислења
822,573
Членови
28,294
Најнов член
silverCM
На врв Дно