• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Админи Во АМХ Модот

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
Од пред некој месец имам сервер, но на него иако снимив АМХ мод незнам како да си направам админ за себе. Ми кажаа дека треба да пишам нешто во users.ini ама незнам точно што да пишам.
Кој можи нека да ми помогне.
Фала однапред.
:):):):):):):):):):):):):)
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
епа имаш долу објаснение во фајлот users.ini.
треба да си пишеш IP (доколку ти е статична)
на пример "10.5.4.15" "" "" "abcde..."(ова ти се дозволите) "de"
така нешто :)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Ти си му дал линкови од сајтови каде што има се и сешто, дај му конкретно нешто ако сакаш да помогнеш :))
 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
Готово го најдов и сега имам админ за себе и другарите.
И фала многу на сите.
:):):):):):):):)
 

borkac

Intern
31 јануари 2009
14
0
najlesno e admin da stavis,vo configs vo users
kade sto e
"loopback" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"
samo vaka napisi
Primer
"acika" "paswordot" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
kaj so e pasworodot pisi si tvoe setinfo
a kaj so e acika stavi si tvoj nick
posle restartiraj server i admin si
setinfo _pw paswordot <<- vaka napisi vo konzola pred da vlezes na serverot
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.682
30.133
kalco.ru
Што ќе бид екорисно тоа он што го напиша во два реда го има горе во линковите изџвакано:ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.296
Мислења
892.120
Членови
31.475
Огласи
16
Најнов член
DAVID BOMBATA
На врв Дно