• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

AddItem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Како во Visual Basic 2008 во ListBox да додадам име?

Пр. Како во VB 6
Код:
List1.AddItem  TextBox1.Text
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Фала!
Уште нешто....Дали има како на VB 6 Add-ins т.е. поточно ми треба за креирање на Access база, како што може праку Add-ins во VB 6. Ако има таква опција како може да се изведе тоа?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,676
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно