1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Adapter за LG монитор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од steelseries, 4 Декември 2019.

 1. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  825
  526
  20 Декември 2015
  Машко
  На комшијата му трепка мониторот. Слика добива на неколку ms и пак се гасни. Претпоставувам дека е до адаптерот.

  Некој да не има за позајмица да се проба ?

  0.6a 19V пишуваше на адаптерот.
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 3. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  825
  526
  20 Декември 2015
  Машко
  LG монитор, модел не видов, али е некој постар LCD.
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  AKo e со неонка тип , тогаш не е до адаптерот туку до неонките.
   
 5. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  825
  526
  20 Декември 2015
  Машко
  баш после ќе видам, ќе пишам модел.
   
 6. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,255
  296
  1 Мај 2008
  Отвори го прво, и види дали има подуени/истечени кондензатори. Ако нема, испитај го напонот на влезот со инструмент дали е 19 волти и дали е стабилен.
  Ова за почеток.

  И уз пат ќе видиш дали е со неонско или ЛЕД позадинско осветлување. Ама чим адаптерот е 0.6А, ме асоцира на ЛЕД пошто моќноста е 11.4 вати на адаптерот.
   
Слични теми
 1. Pinceta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,616
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  473
 3. toshex
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  678
 4. ApexAlex
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  293
 5. nvidia88
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,079
Вчитување...

Сподели

Вчитување...