1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Adapter - PlayStation 2 Controller to USB

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Miroslav Ilic, 22 Мај 2020.

 1. Miroslav Ilic

  Miroslav Ilic
  Gaining Experience

  196
  60
  18 ноември 2012
  Машко
  Скептичен сум ама сепак да прашам. Дали можеби некој знае каде може да се купи вакво нешто или го има?
  41KNUYOaauL._SY355_.jpg download.jpeg
   
 2. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,051
  508
  7 Март 2014
  Машко
  Кај нас тешко, на Aliexpress има, повели линк.
  US $1.59 26% OFF|For Sony PS1 PS2 PlayStation Dualshock 2 Joypad GamePad to FOR 3 PS3 PC USB Games Controller Adapter Converter without Driver|Cables| - AliExpress
   
  На Miroslav Ilic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crash

  crash
  Gaining Experience

  100
  152
  6 Декември 2013
  Машко
  Јас имам од Али земено пред повеќе од 4 години, функционира супер, без да треба ремапинг на копчиња да правиш. И паѓано, и поткршена е пластиката, нема мака. Тука имам сретнато, неколку на оглас, ама во моментов нема.
   
  На despotovikj и Miroslav Ilic им се допаѓа ова.
 4. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  654
  1,012
  3 Јануари 2019
  Машко
  Пред некоја недела видов во групата на ФБ што е за гејминг огласи, некој шиткаше вакви заедно со PS2. Прашај таму дали има некој да ти шитне.
   
  На Miroslav Ilic му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Pinceta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,719
 2. LaLi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  495
 3. Martin Arsov
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  289
 4. Goran27
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  862
 5. gOJDO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  429
Вчитување...

Сподели

Вчитување...