• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Acses Datebase & Visual Basic

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
Дали некој можи да ми кажи некој код како да ги наредам податоците по азбучен ред .Програмата е внесување на луге кои се зацленети и секој си има свој број.Ако еден од нив го избрисам како ке мози следниот кој ке го внесам да дојди на негово место затоа што кога ке правам пресмерка колку се зацленети ке ми го кажува и тој избришаниот.Помогнетеми.цао.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
@W1ndows
petar.bt веројатно веќе го има најдено решението.. Темава е отворена 04-09-07.. Проверувај следен пат кога е отворена темата пред да постираш..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,818
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно