• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Acorp maticna ploca

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BRLO_114

Intern
16 април 2007
3
0
Decki ve molam za pomos za eden banalen problem no sepak golem:chudenje: imam maticna ploca Acorp 6bx/via/zx81 ver.1.7 so procesor Pentium 2. problemot e vo toa sto acorp poveke ne proizveduva maticni ploci i na nivniot sajt ne mozam da najdam upatstvo kako da gi povrzam konektorite na maticnata ploca za da go vklucam kompjuterot:lut2: ne sakajci brat mi gi izvadil od panel konektorot koga cepkal vnatre i sea ne mozam da se snajdam da gi namestam kako sto treba za da go vklucam kompjuterot. Ve molam ako nekoj ima nekakva informacija za ova pisete odgovor,jas se ubiv barajci na internet ama nikade ne mozev da najdam upatstvo za ovaa stara glupa maticna ploca:plachko2:

Odnapred vi blagodaram.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
На матичната на пиновите треба до нив да пишува секој пи за што е. Исто така и на конектирите пишува, така да само најди ги точните пинови и таму ги поврзи конекторите
 
M

Mr.Alien

Гостин
Де, направи макро фотка на конекторите и верувам дека проблемот брзо ќе ти го решиме.
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,509
485
Skopje
Zemi strafciger i kade sto se pinovite dopiraj so nego vo parovi i na tie sto ke se ukluci, tie se za on/off...
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
И јас имав еден ист таков проблем ама со поинаква матична. Решението ти е или да најдеш User Manual за матичната за да побараш ти препорачувам DriverGuide само гледај да го погодиш од прва Manual-от бидејќи имаш само 2 или 3 пати download. Втората и не толку добра солуција која што беше иста како мојата е да си играш комбинации, јас успеав насреќа, така да во моментов ми се поврзани power копчето и reset другите неможев да откријам на кои пинови се односно не ми светат диодите што се на front панелот, а и не ми се толку потребни.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,653
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно