• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Acer Nitro 5 Ryzen 5 2500U / RX560X 4GB / 32GB / 256GB /1TB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mario.Bog

On your way to fame
15 декември 2013
985
508
Скопје
Продавам Acer Nitro 5 одлично сочуван 9/10 со следниве спецификации:

CPU: Ryzen 5 2500U ( конкурент на i5 8250U)
RAM: 2 x 16GB DDR4
GPU: RX560X 4GB GDDR5 (конкурент на 1050TI) + интегрирана Vega 8
SSD: 256GB Toshiba M.2 AHCI
HDD: 1TB
Display: 15.6" IPS FullHD 1920x1080
Battery: Батеријата е во многу добра состојба, со 28% wear level и држи 2-3 часа.

Лаптопот беше мој, па го продадов н пријател пред година и нешто, па сега пак ми се врати кај мене. Одлично си е сочуван со некои минимални и неприметливи грепки, потполно функционален. Променета е термална паста и убаво е исчистен, има одлични температури. Доаѓа со фабричката кутија и гратис cooling pad.

Цената е 29.000 денари фиксна.

IMG_20210618_174358.jpg IMG_20210618_174419.jpg IMG_20210618_174503.jpg IMG_20210618_175759.jpg IMG_20210618_175634.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,752
Мислења
856,681
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно