• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Acer AL1916WAs,5ms или Asus 19" Wide VW193D-B ???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Се мислам што монитор да купам. Овој пат е за мене :)
Се мислам помеѓу Acer и Asus. На хартија Asus-oт има подобри карактеристики. Acer-от e поскап за некои 200 денари.

Ени адвајс?
 
M

Mr.Alien

Гостин
ASUS-от сум имал прилика да го прочачкам, и можам да констатирам дека вреди за парите. Splendid технологијата е од корист, предефинираните модови за ноќно гледање, играње игри, гледање филм и приказ на сцени со живи бои (пејсажи, на пример) се одлично одмерени.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,780
Мислења
850,383
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно